Livar porazil Primorje

Ljubljana, 16. 03. 2008 17.42 |

Nogometaši Livarja so v tekmi 23. kroga Prve lige Telekom Slovenije doma premagali Primorje s 3:0 (1:0). Drava je doma premagala Nafto z 2:1 (1:1).

Po dveh zaporednih zanesljivih zmagah proti Hit Gorici in Kopru so mnogi Primorje že poimenovali hit spomladanskega dela prvenstva. A varovanci trenerja Lučiča so hitro padli na realna tla. V dvoboju z zadnjeuvrščenim Livarjem, ki ima zelo malo možnosti, da si izbori podaljšanje prvoligaškega statusa, so sicer imeli več od igre, toda domači so bili konkretnejši in se po 3. novembru spet veselili slasti zmage.

Livar je presenetil Primorje.
Livar je presenetil Primorje. FOTO: Jani Dolinšek

Najboljši igralec srečanja Lo Duca je že v drugi minuti izkoristil očitno zaspanost gostujoče obrambe, se sprehodil skozi njo in z nenadnim, močnim strelom presenetil vse na stadionu.

Samardžič je na začetku drugega dela zamudil priložnost za povišanje izida, saj je streljal mimo gola. Gostom ni pomagala niti poškodba vratarja Saviča, ki je moral po trku z Mlakarjem zapustiti igrišče, zamenjal pa ga je Ljubojevič. Primorci so še naprej imeli več od igre, toda domači so bili nevarnejši v hitrih protinapadih. Blestel je Lo Duca, podajalec pri drugem golu, ki ga je dosegel Bečiri. Štiri minute pred koncem so gledalci videli novo priložnost za domače. Zapravil jo je Karapetrovič, kar ni uspelo njemu, je nekaj trenutkov pozneje uspelo Barbiču. Po lepi akciji celotnega napada je domači igralec le postavil piko na i.

Drava doma zmagala

Nogometaši NK Drave
Nogometaši NK Drave FOTO: Jani Dolinšek

Težko priborjene tri točke v prejšnjem krogu v Celju so nogometaši ptujske Drave potrdili v srečanju z lendavsko Nafto.

Domači strateg Milan Đuričič je ponovno presenetil s postavo in zadel v polno, saj v ekipi ni bilo Kronavetra in do sedaj standardnega Radetiča, na klopi za rezerve pa sta bila izkušena Zilič in Šterbal. Vseeno pa domačini niso krenili najbolje, saj so Naftaši hitro in nepričakovano povedli, ko je žoga po udarcu Vasiljeva zadela nekoga iz obrambe Drave, spremenila smer in presenetila Murka. Sedem minut kasneje je za izenačenje poskrbel Marko Kmetec, ki je bil hitrejši od obrambe Nafte. Po zadetku je Drava prevladovala na igrišču, vendar brez uspešnega zaključka v končnici napada.

Začetek drugega dela je bil v znamenju gostov, ki so imeli terensko pobudo, vendar pa v napadu niso bili dovolj zbrani in natančni. Drava se je pritiska hitro otresla in Marko Kmetec je bil po podaji Grbeca iz leve strani hitrejši od obrambe Nafte ter žogo še drugič potisnil v mrežo. Ob zaostanku 1:2 so gostje postali nervozni, domačini pa so z igro zadovoljili svoje najzvestejše pristaše.