Chelsea po zaostanku izločil Liverpool, mož odločitve pa Hazard

Liverpool, 26. 09. 2018 22.38 |

Angleški ligaški pokal je v 3. krogu ponudil derbi med Liverpoolom in Chelseajem. Na stadionu Anfield so gostitelji povedli, nato pa so Londončani pripravili preobrat z dvema zaporednima goloma. Odločilnega je po fantastičnem prodoru dosegel Eden Hazard.

Ker o napredovanju odloča samo ena tekma je bilo le vprašanje, katero moštvo bo potegnilo krajši konec. Trener domačih Jürgen Klopp je stavil na naslednjo enajsterico: Simon Mignolet, Nathaniel Clyne, Joel Matip, Dejan Lovren, Alberto Moreno, James Milner, Fabinho, Naby Keita, Xherdan Shaqiri, Daniel Sturridge, Sadio Mane, gostujoči Maurizio Sarri pa je poslal na igrišče naslednjo postavo: Willy Caballero, Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Gary Cahill, Emerson, Cesc Fabregas, Mateo Kovačić, Ross Barkley, Victor Moses, Alvaro Morata, Willian.

Gostitelji so povedli v 58. minuti, uspešen je bil Daniel Sturridge, nato pa je sledil preobrat. Najprej je v 79. minuti izenačil Emerson, šest minut kasneje pa je Eden Hazard po lepem prodoru izjemno zaključil s strelom v daljši vratarjev kot za 2:1 in napredovanje londonskim modrih. Hazard je v igro vstopil šele v 56. minuti, Klopp je v zaključku aktiviral tudi Mohameda Salaha, a brez učinka.

Napredovali so tudi Arsenal, Tottenham (po izvajanju enajstmetrovk), Nottingham in West Ham.