Salah zagotovil zmago Liverpoolu, drugi zaporedni poraz Chelseaja

Liverpool, 14. 12. 2019 15.21 |

V angleškem nogometnem prvenstvu sta 17. krog odprla Liverpool in Watford. Vodilno moštvo Premier League ostaja neporaženo, varovanci Jürgena Kloppa so zabeležili že 16. zmago. Tokrat so slavili z 2:0, oba gola je dosegel Mo Salah. Chelsea je izgubil na domačem igrišču proti Bournemouthu (0:1).

Obračun Liverpoola in Watforda.
Obračun Liverpoola in Watforda. FOTO: AP
Liverpool tudi po 17. krogu angleškega prvenstva ostaja neporažen. Za redse je bila to že 16. zmaga, bili so boljši od Watforda z 2:0. Watford je bil dober tekmec, ki si je tudi priigral kar nekaj zrelih priložnosti, a napadalci niso uspeli doseči gola.

tekma

Trener Jürgen Klopp je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Alisson; Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Virgil van Dijk, James Milner, Jordan Henderson, Georginio Wijnaldum, Xherdan Shaqiri, Roberto Firmino, Sadio Mane, Mohamed Salah. Gostitelji so povedli v 38. minuti iz hitrega protinapada, ki ga je zaključil Mo Salah z izvrstnim strelom v zgornji kot vrat, Ben Foster je bil nemočen. Watford je imel v prvem polčasu dve izjemni priložnosti, zamudila sta ju Doucoure in Sarr.

V drugem polčasu je v 50. minuti Sadio Mane dosegel gol, a ga je glavni sodnik po ogledu videoposnetka (VAR) razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Za Watford sta znova imela priložnost Doucoure in Sarr, a je bil vratar Alisson končni zmagovalec. Ob koncu tekme je še en gol dosegel Salah za zmago z 2:0, Liverpool pa je že pri 49 točkah.

Jürgen Klopp
Jürgen Klopp FOTO: AP

Chelsea je doživel drugi zaporedni poraz, oziroma četrtega na zadnjih petih tekmah. Na Stamford Bridgeu je bil boljši Bournemouth (0:1), varovanci Franka Lamparda pa ostajajo na četrtem mestu lestvice PL. Gol odločitve je dosegel Dan Gosling v 84. minuti.

Burnley je z 1:0 premagal Newcastle United, gol za zmago je v 58. minuti dosegel Chris Wood. Leicester in Norwich sta remizirala (1:1), oba gola sta padla v prvem polčasu. Teemu Pukki je povedel Norwich v vodstvo v 26. minuti, v 38. pa je v lastno mrežo po strelu z glavo žogo "pospravil" Tim Krul. Sheffield United je bil z 2:0 boljši od Aston Ville. Oba gola so gostitelji dosegli v drugem polčasu, prvič je bil uspešen John Fleck v 50. minuti, nato pa je dosegel še drugega za potrditev zmage v 73. minuti. Jack Grealish je v 78. minuti zapravil enajstmetrovko za Aston Villo.