Liverpool si je z gladko zmago nad Atleti že zagotovil prvo mesto v skupini

Liverpool, 03. 11. 2021 20.36 |

Jakob Batič, Marko Gašparin, Milan Doknić
30

Nogometaši Liverpoola so v četrtem krogu skupinskega dela Lige prvakov z 2:0 premagali zasedbo Atletica Madrida, pri kateri je Jan Oblak branil vso tekmo. Pod zadetka domače zasedbe sta se na Anfieldu podpisala Diogo Jota in Sadio Mane v prvem polčasu. Liverpool si je z novim kompletom treh točk že zagotovil prvo mesto v skupini B, Atletico s štirimi za zdaj ostaja na tretjem mestu.

• Vrhunci sredinih tekem 4. kroga Lige prvakov, 2. del
    11:21
    Vrhunci sredinih tekem 4. kroga Lige prvakov, 2. del
  • Vrhunci sredinih tekem 4. kroga Lige prvakov, 1. del
    15:01
    Vrhunci sredinih tekem 4. kroga Lige prvakov, 1. del
Liverpool je z novo zmago podaljšal niz neporaženosti že na 25 tekem, kar je njihov najdaljši niz v zgodovini in izenačitev niza iz leta 1982.

Ob nekaj težavah s poškodbami se je domači strateg Jürgen Klopp odločil, da mesto na levem boku v obrambi zaupa grškemu branilcu Konstantinosu Tsimikasu. Ta v aktualni sezoni Lige prvakov še ni igral niti minute, a je tokrat dobil prednost pred škotskim branilcem Andrewom Robertsonom. Malce presenetljivo je Klopp na klopi pustil tudi brazilskega napadalca Roberta Firmina, ki je v preteklih tednih tekme Liverpoola običajno začenjal v prvi enajsterici. Tokrat je prednost v napadu dobil portugalski napadalec Diogo Jota.

Statistika Jana Oblaka proti Liverpoolu
Statistika Jana Oblaka proti Liverpoolu FOTO: Sofascore.com

Na drugi strani trener Atletica Diego Simeone zaradi rdečega kartona, ki si ga je prislužil prav na zadnji tekmi z Liverpoolom v Madridu, ni mogel računati na Antoina Griezmanna (strelec obeh zadetkov colchonerosov na Wandi). Razumljivo je tekmo tako začel urugvajski napadalec Luis Suarez.

Prvo nevarnejšo akcijo na tekmi je v 12. minuti izpeljal Atletico Madrid, Angel Correa je zapravil ugoden položaj z desne strani, zato pa je Liverpool vrnil s precej boljšo bero praktično že v naslednjem napadu. Na Joto je povsem pozabila Atleticova obramba, Liverpool pa se je razveselil vodstva v 13. minuti tekme (1:0) iz svoje prve priložnosti. Portugalca je s krasno in natančno podajo zaposlil Trent Alexander-Arnold, Jota pa je slovenskega vratarja Jana Oblaka matiral z natančnim strelom z glavo.

Evforija na Anfieldu se še ni dobro polegla, ko je za novo ekstazo navdušenja poskrbel senegalski napadalec Sadio Mane. V 21. minuti je izkoristil novo natančno podajo Alexandra-Arnolda, tokrat je podajal 'po tleh', Mane pa je pred Oblakom zlahka preusmeril žogo v nebranjeni del mreže za vodstvo Liverpoola z 2:0.

Dve minuti pozneje je z razdalje poskusil še domači vezist Alex Oxlade-Chamberlain, a meril premalo natančno: žoga je zletela mimo Atleticovih vrat. Nov šok za gostujočo zasedbo je prišel v 36. minuti tekme. Felipe je še globoko na svoji polovici spotaknil Maneja, ki je tekel v protinapad, glavni sodnik tekme Danny Makkelie pa je strogo dosodil, da gre v tem primeru za neposredni rdeči karton.

Atletico Madrid je tako ostal z le desetimi nogometaši v polju. Prvič na dvoboju je uspešno posredoval Jan Oblak v 41. minuti, ko je sprožil Mohamed Salah, dobre pol minute pozneje pa se je z novo obrambo še enkrat izkazal, ko je zaustavil tudi poskus Jote. Prvi polčas se je končal z vodstvom Liverpoola z 2:0.

Že v tretji minuti drugega polčasa je mrežo Atletica po podaji Joëla Matipa zatresel danes razpoloženi Jota, a je nato posredovanje VAR-a pokazalo, da je bil Portugalec za nekaj centimetrov prehiter pri vtekanju v prazen prostor. Zaradi prepovedanega položaja je glavni sodnik tekme Makkelie po posredovanju VAR-a gol Liverpoola tako razveljavil. Če je Atlete v 48. minuti rešil VAR, pa je ob hitrem protinapadu Redsov tokrat colchonerose rešil slovenski vratar Oblak. Ta je hitrega Salaha zaustavil z obrambo iz oči v oči. Že v naslednji akciji s kota je nemogoče zgrešil Matip, ki je z levico poslal žogo za kakšen meter mimo Oblakovih vrat. Za kanček upanja za Atletico je skorajda poskrbel Luis Suarez, a niti njegov zadetek iz 57. minute ni obveljal, saj je bil pri podaji pred tem v prepovedanem položaju Jose Maria Gimenez. Zadetek Atletica je bil tako po posredovanju VAR-a razveljavljen. V 63. minuti se je za strel z velike razdalje odločil branilec domače zasedbe Virgil van Dijk, toda njegov silovit poskus je romal za las prek Oblakovih vrat.

V 74. minuti je imel krasno priložnost iz protinapada Atleticov rezervist Hector Herrera, toda z desnico je sprožil krepko mimo Liverpoolovih vrat. Po nekaj minutah zatišja je v 87. minuti s strelom z razdalje poskusil še domači vezist Jordan Henderson, toda z novo dobro obrambo se je izkazal slovenski vratar Jan Oblak. Ostalo je pri dveh zadetkih na Anfieldu, Liverpool se je po zadnjem sodnikovem žvižgu veselil končne zmage z 2:0. S tem so si Redsi že priborili prvo mesto v skupini B (12 točk). Atletico s štirimi za zdaj ostaja na tretjem mestu, drugi je Porto s petimi točkami, z vsega točko pa je zadnji AC Milan.

Postavi:
Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold (Phillips/90+4.), Matip, Van Dijk, Tsimikas; Fabinho (Alcantara/59.), Henderson, Oxlade-Chamberlain (Minamino/78.); Salah, Mane (Firmino 45./Origi 78.), Diogo Jota.
Atletico: Oblak; Felipe, Gimenez, Hermoso; Trippier, Koke (Cunha/69.), De Paul, Carrasco (Vrsaljko/69.); Correa (Serrano/75.), João Felix (Renan Lodi/59.), Luis Suarez (Herrera/59.).

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23.05

To je vse za danes! Hvala, da ste nas spremljali in se vidimo spet jutri ...

Ko bomo pospremili obračun med Rennesom in Muro. Prenos na Kanalu A in VOYO začenjamo ob 20.30. Bodite z nami!

23.05

In še statistika Jana Oblaka, za katerim je nova dobra tekma, a to Atleticu ni pomagalo, da bi se domov vrnil z vsaj točko ...

23.03

Asistent pri obeh golih je bil na koncu najboljši posameznik tekme po algoritmu Sofascore

23.01

Statistika tekme, ki jo zagotavlja Sofascore ...

22.55

Liverpool že 25 tekem brez poraza, kar je najdaljši niz, odkar so se pridružili angleškemu profesionalnemu nogometu (leta 1893)!