Spursi klonili proti Liverpoolu, Chelsea na krilih Hazarda do zmage

London, 15. 09. 2018 15.30 |

N.A., T.Š., T.S.
6

Uvodno tekmo 5. kroga angleškega državnega prvenstva sta derbi odigrala Tottenham in Liverpool. Gostje so v Londonu zmagali z 2:1 in zabeležili peto zaporedno zmago.Petič zapored je slavil tudi londonski Chelsea, po zaslugi hat-tricka Edena Hazarda in Williana so premagali Cardiff (4:1). Do zmage so prišli tudi Manchester United, Arsenal in Manchester City.

Nogometaši londonskega Chelseaja so gostili Cardiff. Gostje so sprva povedli po zadetku Sola Bambe, vendar pa je modrim po zaslugi Edena Hazarda uspelo nadaljevati zmagoviti niz.

Eden Hazard je s hat-trickom modrim zagotovil peto zaporedno zmago.
Eden Hazard je s hat-trickom modrim zagotovil peto zaporedno zmago. FOTO: AP
Belgijec je mrežo prvič zatresel v 37. minuti, le sedem minut kasneje pa se je še drugič na tekmi vpisal med strelce. Po prekršku Bambaja je Hazard z bele točke vknjižil hat-trick, končni rezultat pa je v 83. minuti postavil Willian (4:1).

Na Etihadu je aktualni prvak Manchester City gostil Fulham. Sinjemodri so opravičili sloves favorita in si po zgodnjem zadetku Leroyja Saneja ter golih Davida Silve in Raheema Sterlinga zagotovili nove tri točke (3:0).

Arsenal je po slabem začetku prvenstva, topničarji so klonili proti Manchester Cityju in Chelseaju, na gostovanju v Newcastlu vknjižil nove točke. Mrežo vran sta zatresla Granit Xhaka in Mesut Özil, poraz domačih pa je v sodnikovem podaljšku omilil Ciaran Clark

Varovanci Joseja Mourinha so vse do konca trepetali za zmago. Manchester United si je sicer po zaslugi Romela Lukakuja in Chrisa Smallinga zagotovil vodstvo že v prvem polčasu, vendar je vse do 5. kroga neporaženi Watford v drugem le uspel zatresti mrežo Davida De Gee. Med strelce se je vpisal Andre Gray, domači pa so bili po zmanjšanju zaostanka nevarni vse do konca.

Vratar Liverpoola Alisson Becker.
Vratar Liverpoola Alisson Becker. FOTO: AP
Spursi morali priznati premoč redsom

Liverpool je s 100 odstotnim izkupičkom in 15 točkami odlično začel prvenstvo, to je šele tretjič v klubski zgodovini, da so zmagali na petih zaporednih tekmah (pred tem leta 1978 in 1990). Tottenham pa je po treh zmagah doživel dva zaporedna poraza (9 točk), na derbiju pa je trener Mauricio Pochettino zaradi poškodb ostal brez dveh pomembnih mož, manjkala sta Dele Alli in Hugo Lloris.

Gostje so na Wembleyju, kjer domače tekme igra Tottenham, povedli v 39. minuti. Žoga je priletela do Georginia Wijnalduma, ki jo je z glavo usmeril pod prečko. V drugem polčasu so redsi povišali vodstvo, v 54. minuti je bil na pravem mestu Roberto Firmino, ki je iz neposredne bližine pospravil žogo v mrežo. Varovanci Jürgena Kloppa so nato "kapitulirali" v sodnikovem podaljšku, ko je v 93. minuti kanček upanja domačim prinesel Erik Lamela z znižanjem izida. A časa je zmanjkalo in derbi so dobili Liverpoolčani, ki so vpisali nove tri točke.

Naslednji veliki test Liverpool čaka v torek v Ligi prvakov, ko v goste prihaja francoski Paris Saint-Germain s svojimi zvezdniki na čelu z Neymarjem (prenos na Kanalu A in VOYO ob 20.45).