Liverpool dobil derbi s Cityjem, ki na Anfieldu ni slavil že vse od leta 2003

Manchester, 10. 11. 2019 19.27 |

M.G./T.Š.
71

Težko pričakovani angleški derbi vodilnih ekip med Liverpoolom in Manchester Cityjem (12. krog Premier Leauge) na Anfieldu je pripadel domači zasedbi (3:1), ki jo vodi Jürgen Klopp. Redsi, ki ostajajo neporaženi v prvenstvu, so se z novo zmago nad najhujšimi konkurenti v boju za naslov še utrdili v vodstvu angleške lige. Manchester United je v senci derbija premagal Brighton (3:1).

Liverpool se je še utrdil na vrhu angleške Premier League. Pred drugim Leicestrom ima zdaj osem točk prednosti. FOTO: AP

Manchester City je na obračun na Anfieldu, kjer je nazadnje slavil daljnega leta 2003, vstopil pogumno, a hitro doživel hladen tuš. Potem ko so še sinjemodri protestirali v šesti minuti tekme še protestirali zaradi domnevnega igranja Trenta Alexandra-Arnolda v kazenskem prostoru, je s sijajnim strelom z razdalje Fabinho na levi nogi našel vratarja Cityja Claudia Brava. Sodniki so sporno sitaucijo, ki se je zgodila malce pred zadetkom Liverpoola pregledali in se odločili, da bo gol obveljal. Najbrž tudi zato, ker je Bernardo Silva igral z roko, še preden je ta zadela Arnolda v roko. City je hitro šel po izenačenje, bil nevaren, a premalo zbran v samih zaključkih akcij. Slabo realizacijo in slabe zadnje podaje so redsi znali kaznovati preko enega glavnih zvezdnikov Mohameda Salaha. Ta je z mojstrskim strelom z glavo že v 13. minuti povišal na 2:0. Redsi so bili znova bolj nevarni v zaključku prvega polčasa, ko bi lahko vodstvo povišala Roberto Firmino in Salah. Brazilec je ob strelu z leve strani strel ubranil Bravo, ki se je izkazal tudi pri poskusu Egipčana, ko je ta s plasiranim strelom poskusil z razdalje, a mu je novo veselje s parad preprečil Cityjev čuvaj mreže, ki je tokrat priložnost dobil zaradi poškodbe Edersona Moraesa.

TEKMA

Liverpool je nadaljeval z učinkovito igro tudi v drugem polčasu, svoj delež je ’posadil’ tudi Sadio Mane, ki je z glavo izkoristil lepo podajo Jordana Henrerdsona. Vratar Bravo se je žoge še uspel dotakniti, a je bil strel premočen, da bi ga lahko ubranil. Za Maneja je to bil še sedmi zadetek sezone. Bernardo Silva je v 78. minuti le našel pot v mrežo domačinov, ko je z izjemno natančnim strelom s kakšnih 12 metrov našel prazen prostor, žoga pa je celo oplazila Alissonovo levo vratnico, s čimer je City znižal na 1:3. Že čez slabi dve minuti bi lahko City vnovič zadel, a se je Raheem Sterling namesto za strel odločil za podajo rezervistu Gabrielu Jesusu, ki pa so ga Liverpoolovi branilci dobro pokrili. V 83. minuti je v kazenskem prostoru Liverpoola z roko znova (očitno) igral Alexander-Arnold, a je piščalka glavnega sodnika tekma Michaela Oliverja znova ostala nema. Liverpool je do konca brez večjih težav zadržal vodstvo in se veselil 11 zmage v sezoni. Tako je vpisal 34. točko, Manchester Ciry s porazom ostaja pri 25 in je tako po 12. krogu Premier League padel na četrto mesto. Pred njim sta drugi Leicester City (26 točk) in Chelsea (26).

Man United 'potopil' Brighton s 3:1
Manchester United je v senci derbija premagal Brighton (3:1). Rdeči vragi niso imeli prav dobre statistike na zadnjih tekmah, na zadnjih petih obračunih so le enkrat zmagali, dvakrat izgubili in dvakrat remizirali. Dobra novica za rdeče vrage je bila, da je na Old Traffordu gostoval Brigthon, ki jih na njihovem igrišču na zadnjih 11 medsebojnih tekmah ni premagal. Trener Ole Gunnar Solskjaer je izbral naslednjo enajsterico: David de Gea, Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Brandon Williams, Scott McTominay, Fred, Daniel James, Andreas Pereira, Marcus Rashford, Anthony Martial.

tekma

Prvi gol na tekmi so navijači dočakali že v 17. minuti, uspešen je bil Andreas Pereira, saj se je žoga po strelu odbila od Stephensa in prevarala vratarja Mata Ryana. Le dve minuti zatem je bilo že 2:0 za United, tokrat se je med strelce z avtogolom vpisal Davy Propper. To je bil tudi izid polčasa. V drugem polčasu je kazalo, da bodo gostitelji imeli težave z branjenjem rezultata, saj je v 64. minuti izid znižal Lewis Dunk. A upanje Brightona ni trajalo dolgo, saj je v 66. minuti na +2 znova povišal Marcus Rashford. United je zmagal in se prebil na sedmo mesto lestvice Premier League.

Manchester United je premagal Brighton.
Manchester United je premagal Brighton. FOTO: AP

KOMENTARJI (71)

metallica-one
11. 11. 2019 15.53
+8
Tekma je bila polna tempa in me ni razočarala. Sojenje bo itak večni problem pač enkrat dobiš drugič izgubiš. Razocaral pa me je komentator. Nepoznavanje ali sovraštvo do enega kluba ti lahko tako hudo zamegli um da potem dajes take bolne komentarje. Kaj je imel Liverpool pri var odlocitvah na tekmi city -spurs. Liverpool se je uvrstil zaradi zmage nad barco v finale ali sem jaz kaj narobe videl. In celo tekmo bluzenje o golih fabinha in salaha . Na koncu ga je vsaj posnetek demantiral. Ce si kot komentator simpatizer ene ekipe ok ampak za bozjo voljo skusaj to dat v ozadje ko se komentira po tv. Sporna je bila 11m v zaključku tekme . Sodnik je bil zraven in se je tako odlocil. Zato se ni navijač Liverpoola. Lani je odločilno tekmo med tema dvema ekipama sodil sodnik iz Manchestra in takrat se pep logicno ni pritozeval ko je mel zelo lepo navijasko sojenje.
peresni
11. 11. 2019 15.48
-5
Zdaj ko ni več Real v prvi vrsti..bomo pa sodili za Liverpool.
blazter
11. 11. 2019 13.15
+1
Ja ,delima imaš prav. Ampak slovenci smo pač v vrhu v športih za katere moraš imeti nekaj med nogami in v glavi.
blazter
11. 11. 2019 13.13
+2
Upam , da letos Liverpoolu uspe. Sojenje? Ena enajstmetrovka je bila. Drugače pa city ni izkoristil svojih priložnosti in to je to.
mariomandzukic
10. 11. 2019 21.55
-35
navijaci in novinarji v angliji pa cist ponorel za Lovrenom...pravjo da taksne Dominacije kterga defanzista ze dolg niso vidl..Aguera je pospravu v zep...nc gremo se po eno titulo...tam kjer so titule,tam smo tud Hrvati..clovk bi vcasih pomislu da nas je 100 mil in ne sam enkrat vec od Slovencev
Lock Down
11. 11. 2019 07.29
+27
Sicer ne vem, kje ti pobiraš te nebuloze, dejstvo je, da je bil Lovren drugi najslabše ocenjen igralec iz prve enajsterice na tekmi z MC, edini ki je dobil slabše ocene je bil Alexander-Arnold. Mislim, a je s tabo vse v redu?
mormnekipisat
11. 11. 2019 10.23
+8
Ma navijamo.mi za vas ...Sam da vi nm zidate, praznite kanalizacije in cistite ceste , da nam je lepo.
er0nixx
11. 11. 2019 13.47
+4
Hvalabogu mate nogomet slovenci mamo pa: Odbojko Košarko Kolesarjenje Vsi zimski športi Boks Športno plezanje Še naštejem več? Pa nas je 1 mil manj ko hrvatov
MEDVED7
10. 11. 2019 21.54
-10
Liverpool že od nekdaj, še bolj pa zadnja leta najraje in največ govori o Manchester Unitedu in sodnikih. Se zna zgoditi, da bojo čakali na naslov v angliji še 31,32,33.... vse se lahko hitro na glavo obrne... Kako je že bilo lani, koliko prednosti je bilo decembra????
er0nixx
11. 11. 2019 08.51
+3
vse se lahko obrne, v prihodnost nihče ne vidi, lahko se zgodi da bota liverpool pa city naslednjih 20 let v eno osvajala lovorike.. pa se bo united lovil za top 10. ...nikol ne veš... trenutno zgleda tako. ne se pa sekirat vem kako se počutiš
+9
kaj nabijate brezveze, City nima pojma in naj gre krampir sadit na njivo, Liverpool maja dvigne lovoriko za naslov in pika, je to jasno vsem nevoščljivcem?? Pa tihu bit
+7
Goran Obrez se mi zdi še slabši. Ne govorim o znanju nogometa, ampak o njegovem svojevrstnem jeziku. Ko je razburjen, se vsaka njegova beseda konča z podaljšanim AAA-jem. Ampak res vsaka. Me zelo moti.
KavčStrokovnjak
11. 11. 2019 08.16
+3
Mogoče bi mu lahko nekdo razložil, da L'pool igra na Anfieldu in ne, kot ga imenuje on; Enfieldu. Enfield je znamka motorja, Anfield pa stadion L'poola.
Klavdij Volk
11. 11. 2019 13.46
+3
Sploh ne vem kdo pusti komentirat tekme Liverpoola 12.igralcu Barcelone?To je..........................Za pravi odgovor častim šestorčka.
JOSEPH HAYDN
10. 11. 2019 20.45
+24
Miljarde in miljarde,nafta jim rine že čez ušesa vn,ne vejo več koga kupit,klub brez duše bravo za zmago Liverpool zadeli so use,kar so lahko medtem ko je City grešil nemogoče
S.O.S 1
10. 11. 2019 21.39
+1
kadabra
10. 11. 2019 20.37
+11
Proti Unitedu so se liverpoolovi navijači moćno pritoževali zaradi VAR-a. Danes se pa ne bojo?
mferk11
10. 11. 2019 20.46
+5
poglej dva komentarja nižje komentar navijača Liverpoola in ne štej komentarje 12 letnih dečkov, ki so šele zdaj začeli navijati za klub ko cveti. Kot navijač kluba in kot navijač nogometa na sploh priznaš, da je bila enajstmetrovka (ampak enajstmetrovka je bila samo v 82. ali kateri minuti že).
kadabra
10. 11. 2019 20.58
-1
Proti Tottenhamu so v identični situaciji liverpoolčani gladko dobili 11-metrovko. Proti Unitedu so sodnika in VAR pribili na križ zaradi sporne odločitve. Ne bom gledal spodnjih komentarjev ampak bral komentarje ljudi iz anglije, ki niso na nivoju 12-letnikov oz liverpoolovih navijačev, ki so to postali po koncu lanske osvojitve lige prvakov.
mferk11
10. 11. 2019 21.04
+3
kaj sem jaz kot navijač kriv, da so bile ali niso bile dosojene enajstmetrovke? Kriva je sodniška stroka, ki ni dorasla tempu igre. Premisli malo preden napišeš. V vsakem klubu se bodo našli tako imenovani provokatorji, ki ne vidijo pravilnih odločitev in niso dovolj dorasli, da bi to tudi priznali saj gledajo samo na svojo rit. Sicer je tudi Gary Neville rekel, da v drugem primeru ni bila roka ampak se z njim ne strinjam, ker je enajstmetrovka bila.
11. 11. 2019 08.30
-2
Da se boš bolje počutil ChelseaLondon... Gol Šittya je bil neregularen, ker je bil pred tem prekršek katerega sodnik sploh ni piskal. :D Penalov za Šitty pa ni bilo, ker sta bili obe roki nalašč nastreljani.
er0nixx
11. 11. 2019 08.53
+3
ja kot kaže je oliver uporabljal zdravo pamet, ... temu pravimo po slovensko da je simpatizer liverpoola
kadabra
11. 11. 2019 11.54
-4
Oliver je velik navijač Liverpoola in ne vem kako spoh dovolijo, da sodi klubu za katerega navija. Mferk11 kdo kaže s prstom direktno nate? Po vsaki sodniški odločitvi, ki ni v prid Liverpoolu se vsi navijači tega kluba zgražajo kot da je šlo za krajo stoletja. Antipatičen klub in antipatični navijači.
CURVANORD Zanetti
10. 11. 2019 20.32
+13
Pricakovana zmaga Liverpool-a
bekson74
-1
city je igral lpool pa zadeval...sicer z obilo sreče in pomoči sodnika..ampak kot je nekdo napisal, preveč zicerjev so zgrešil in .
mferk11
10. 11. 2019 20.19
+34
Liverpool ni kriv, da Manchester City ni izkoristil priložnosti. Liverpool ni kriv, da SODNIK IN VAR nista dosodila enajstmetrovke (sicer prvi primer ni bil enajstmetrovka saj je Bernardo Silva prvi igral z roko), drugi primer je bila enajstmetrovka. Sem navijač Liverpoola in gledam smiselno na stvar. Krivit klub za očitne SODNIŠKE napake je malo čez prag logike. Problem so sodniki, ki po mojem mnenju niso dorasli sodnikom iz drugih lig. Ampak to je samo moje mnenje.