Liverpool ostaja stoodstoten, prvaki do zmage težje od pričakovanega

Leicester, 01. 09. 2018 15.12 |

Finalist lanskoletne Lige prvakov Liverpool tudi po štirih odigranih krogih otoške Premier League ostaja stoodstoten. Redsi so slavili na vročem gostovanju pri nekdanjem angleškem prvaku Leicester Cityju (2:1) in so tako zabeležili četrto zaporedno prvenstveno zmago, prejeli pa so sploh prvi gol v sezoni.

Mohamed Salah je bil vnovič zelo aktiven, toda med strelce se tokrat ni vpisal.
Mohamed Salah je bil vnovič zelo aktiven, toda med strelce se tokrat ni vpisal. FOTO: AP
Liverpool je takoj prevzel pobudo na King Power Stadiumu in uvodni pritisk kronal s hitrim zadetkom, Senegalec Sadio Mane je s strelom iz prve z okoli desetih metrov premagal Kasperja Schmeichla in goste popeljal v vodstvo. Domači nogometaši, ki so nastopili brez svojega prvega napadalca Jamieja Vardyja, so potrebovali kar nekaj časa, da so se opomogli po rezultatskem zaostanku, nato pa v sredini prvega polčasa imeli precej več od igre od Liverpoolčanov, nekaj obetavnih akcij pred vrati Brazilca Alissona Beckerja pa se ni končalo po željah domačih navijačev. Povrhu so gostje ob prekinitvi in golu Brazilca Roberta Firmina z glavo v izdihljajih prvega polčasa zabili še drugič in na veliki odmor odšli s prepričljivo rezultatsko prednostjo.

Mohamed Salah in Sadio Mane
Mohamed Salah in Sadio Mane FOTO: AP

Leicester Ciity je v nadaljevanju vse stavil v napad, seveda ob tem puščal veliko prostora v obrambi, toda Liverpool je bil v drugem polčasu bolj previden in manj napadalen, varovanci Jurgena Kloppa so poskušali s pametno igro braniti rezultatsko prednost. Bolj ali manj jim je to tudi uspevalo. Gostitelji so vse bolj pritiskali in sredi tega dela preko Alžirca Rachida Ghezzala le prišli do znižanja vodstva, ki pa je v glavnem posledica grobe napake gostujočega vratarja Alissona. Brazilec se je poigraval po avt črti, do žoge se je dokopal James Maddison, nato pa hitro podal v sredino, kjer je našel Alžirca, ki je poskrbel za razburljiv zaključek srečanja. V preostanku tekme so imeli domači nogometaši ves čas pobudo, toda prav izrazitih priložnosti si niso priigrali. Liverpool je tako slavil še četrtič zapored, Leicesterju pa manjša uteha, da so redsom zabili sploh prvi gol v novi sezoni Premier League.

Leicester City - Liverpool 1:2 (0:2)