Kane šokiral City, Liverpool trka na vrata

Liverpool, 19. 02. 2022 19.00 |

Liverpool je po zaostanku 0:1 na domači tekmi proti zadnjeuvrščenemu Norwichu po preobratu zmagal 3:1. Manchester City pa je kljub izenačenju na 2:2 v 92. minuti doma izgubil proti Tottenhamu (2:3). Zmagal je tudi tretji Chelsea, ki je z 1:0 premagal Crystal Palace.

Vodilno moštvo Premier lige Manchester CIty si je na domačem sdationu privoščila spodrsljaj. Kljub temu, da so gostje iz Londona dvakrat vodili (Dejan Kuluševski 4., Harry Kane 59.), so meščani obakrat izenačili (Ilkay Gündogan 33. in Riyad Mahrez 32.).

Nato pa je v peti minuti dodatka na sceno znova stopil prvi zvezdnik Tottenhama Kane, ki je po podaji Kuluševskega tekmo odločil po natančnem strelu z glavo.

Pozabljeni Liverpool trka na vrata

Varovanci Jürgena Kloppa so po zadetku Milota Rashice v 48. minuti zaostajali 1:0, vendar sta zvezdnika nedavno končanega afriškega nogometnega prvenstva Sadio Mane (64.) in Mohamed Salah (67.) tekmo hitro preobrnila v korist svojega moštva.

Končni izid 3:1 je s svojim prvim zadetkom v dresu rdečih postavil Kolumbijec Luis Diaz

Luis Diaz je proti Norwichu dosegel svoj prvenec v dresu Liverpoola
Luis Diaz je proti Norwichu dosegel svoj prvenec v dresu Liverpoola FOTO: AP

Liverpool je tako osvojil 57. točko v Premier ligi in za vodilnim Cityjem s odigrano tekmo manj zastaja samo še šest točk, sedem točk za Liverpoolom pa se po zmagi v gosteh proti Crystal Palacu nahaja Chelsea. Edini zadetek na tekmi je v 89. minuti dosegel Hakim Ziyech

Arsenal nadaljuje z vse boljšo igro in po domači zmagi 2:0 proti Brentfordu za četrtim mestom, ki ga trenutno zaseda Manchester United in uvrstitvijo v Ligo prvakov zaostaja za zgolj točko, z dvema odigranima tekmama manj. Za topničarje sta zadela mladeniča Emil Smith-Rowe (48.) in Bukayo Saka (79.). Za Brentford je v 93. minuti odgovoril Christian Norgaard.

Emile Smith-Rowe je proti Brentfordu dosegel svoj deveti zadetek v letošnji sezoni FOTO: AP

Zmagali sta tudi moštvi pri dnu lestvice. Burnley po zadetkih Wouta Weghorsta (21.), Josha Brownhilla (40.) in Aarona Lennona (69.) in zmagi proti Brightonu za odrešilnim 17. mestom zaostaja za pet točk z dvema odigranima tekmama manj. Watford pa se je po zmagi 1:0 (Emmanuel Dennis 78.) proti Aston Villi sedemnajstemu Newcastlu, ki je zgolj remiziral z West Hamom (1:1), približal na štiri točke zaostanka.