Liverpool pokazal sočutje Ronaldu, nato odčital lekcijo Man Unitedu

Liverpool, 19. 04. 2022 22.54 |

Nogometaši Liverpoola so v 30. krogu angleške Premier League v največjem angleškem derbiju premagali zasedbo Manchester Uniteda s 4:0. Redsi so predvsem v prvem polčasu povsem razorožili zasedbo rdečih vragov, ki se je v derbi podala brez prvega zvezdnika in strelca Cristiana Ronalda. Temu so ob izgubi otroka ob porodu njegove izbranke Georgine Rodriguez na Anfieldu pripravili posebno gesto sočutja, in sicer ob izteku sedme minute tekme (številko 7 nosi Portugalec na svojem hrbtu).

Gesta sočutja navijačev Liverpoola Cristiano Ronaldu ob izgubi otroka
Gesta sočutja navijačev Liverpoola Cristiano Ronaldu ob izgubi otroka FOTO: AP

Že v peti minuti je mrežo gostov načel kolumbijski napadalec Luis Diaz. 25-letnik je bil prehiter za vražjo obrambo in izkoristil natančno obrambo soigralca Mohameda Salaha ter povedel domačo zasedbo v vodstvo z 1:0. Sledila je sedma oz. osma minuta, ko so domači navijači – tako kot so napovedali – pripravili sočutno gesto za Cristiana Ronalda, ki je v ponedeljek izgubil otroka ob porodu njegove izbranke Georgine Rodriguez. Liverpool je tudi v nadaljevanju prvega polčasa močno prevladoval na zelenici, potrdilo se je, da so vragi v zelo slabi formi, zagotovo pa je dodatne posledice pustila tudi novica iz Ronaldove družine. V 22. minuti je po dolgem času znova zadel Salah, ki ga je tokrat z lepo podajo zaposlil Sadio Mane.

Liverpool - Manchester United
Liverpool - Manchester United FOTO: AP

Senegalski napadalec Sadio Mane je v 67. minuti povišal vodstvo Liverpoola na 3:0, potem ko ga je z nesebično podajo zaposlil Diaz. Mane je s prve z levico mojstrsko 'preusmeril' žogo v nebranjen del mreže Unitedova gola in matiral tudi tokrat nemočnega Davida de Gee. Zadnji žebelj v krsto vragov je po izgubljeni žogi vsega 19-letnega tunizijskega vezista Hannibala Mejbrija zabil Salah, ki mu je fantastično podal rezervist Diogo Jota. Egiptovski nogometni bog je tudi s pomočjo branilca Aarona Wan-Bissake, ki je želel posredovati z drsečim startom, premagal danes vse prej kot zadovoljnega Davida de Geo. Žoga se je od Angleža odbila in preskočila španskega vratarja, na Anfieldu pa se je veselica ob rezultatu 4:0 le še nadaljevala.

Liverpool je z zmago (vsaj začasno) prevzel vrh lestvice, redsi so namreč vpisali še 76. točko sezone v Premier League. Drugouvrščeni City jih ima s tekmo manj 74.

Liverpool - Manchester United 4:0 (2:0)