Liverpool s prigarano zmago znova skočil na vrh, Chelsea nemočen pri Evertonu

London, 17. 03. 2019 17.19 |

V 'osiromašenem' 31. krogu angleške Premier League je Liverpool gostoval pri zadnjeuvrščenem Fulhamu in zabeležil pomembno zmago v boju za naslov prvaka. Reds so na Craven Cottageu slavili s tesnih 2 : 1, potem ko je v zaključku tekme najstrožjo kazen uspešno izvedel James Milner. Z zmago so varovanci Jürgena Kloppa znova prezveli prvo mesto na prvenstveni razpredelnici. Veliko priložnost, da se vmešajo v boj za četrto mesto pa so zapravili nogometaši Chelseaja, ki so na gostovanju pri Evertonu klonili z 0 : 2 in ostajajo na šestem mestu.

Slavje nogometašev Liverpoola ob pomembni zmagi v boju za naslov prvaka v angleški Premier League. FOTO: AP

Nogometaši Liverpoola, ki so se med tednom po veliki zmagi na gostovanju v Münchnu pri Bayernu (1 : 3) uvrstili v četrtfinale Lige prvakov, kjer se bodo pomerili s Portom, so v 31. krogu angleške Premier League dosegli pomembno zmago v boju za letošnji naslov na Otoku. Za zmago pri zadnjeuvrščenem Fulhamu pa so se morali pošteno potruditi. Goste iz Liverpoola je sicer že v 26. minuti v vodstvo popeljal Sadio Mane, ki je v zadnjem času v izjemni formi in je blestel že na tekmi proti Bayernu, kjer je kar dvakrat premagal Manuela Neuerja

V 74. minuti pa bi se lahko sanje o naslovu za nogometaše iz mesta ob reki Mersey poslabšale. Virgil van Dijk in Alisson Becker sta se namreč zapletla v obrambni vrsti gostov. Nizozemec je slabo vračal žogo svojemu vratarju in to je izkoristil njegov rojak in nekdanji član 18-kratnih angleških prvakov, Ryan Babel, ki je z golom proti nekdanjemu klubu kaznoval katastrofalno napako v obrambi. Po prejetem golu je Liverpool silovito krenil proti golu Fulhama in bil za to nagrajen v 81. minuti. Domači vratar Sergio Rico je slabo ujel žogo po strelu Mohameda Salaha in do nje se je dokopal Mane, ki ga je domači vratar nato podrl in sodniki so gostom dosodili enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel kapetan James Milner in zadel za pomembno zmago Liverpoola, ki je s 23. prvenstveno zmago s tekmo več znova vodilni na lestvici. Pred Manchester Cityjem ima sedaj dve točki prednosti.