Liverpool še naprej niza zmage, City s petardo nad Cardiff, skromen remi Uniteda

Liverpool, Manchester,, 22. 09. 2018 17.37 |

V 6. krogu angleškega prvenstva je Liverpool z zmago nad Southamptonom še podaljšal zmagoviti niz (3:0), Manchester City pa je na gostovanju v Cardiffu s petardo v mreži domačih zacelil rane po porazu z Lyonom. Manchester United na Old Traffordu zgolj do remija z Wolvesi (1:1).

Potem, ko so varovanci Jürgena Kloppa v prvi tekmi skupinskega dela Lige prvakov porazili PSG so se na Anfieldu znesli še nad Southamptonom. Redsi so bili podjetnejši vse od začetka tekme, a so na prvi zadetek morali počakati do 10. minute, ko je poletna pridobitev, Xherdan Shaqiri ustrelil proti vratom Alexa McCarthyja, kjer se je žoga odbila od gostujočega branilca Wesleyja Hoedta, naravnost v mrežo.

Klopp o krizi Salaha: "Ne pričakujemo takšnih predstav kot v pretekli sezoni. A želimo si, da zadane kolikokrat je to le mogoče." FOTO: AP

Southampton se je po prejetem zadetku odzval z nevarnim predložkom s kota v naslednjem napadu, a je bil pri zaključnem strelu z glavo premalo natančen Jannik Vestergaard. A pritisk gostov ni trajal dolgo. Liverpool se je kmalu prebil do vrat Southamptona, po dvojni podaji Mohameda Salaha in Roberta Firmina pa so domači spet nevarno zapretili, a iztržili kot. Natančen predložek Shaqirija je v kazenskem prostoru našel visokega Joela Matipa, ki se je dvignil nad gostujoče branilce in povišal vodstvo. Gostje so v nadaljevanju skušali zmanjšati razliko s predložki pred vrata Alissona Beckerja, a se je vsakič znova z dobrim posredovanjem izkazala obramba redsov. Liverpool je bil tudi proti koncu polčasa nevaren, najprej se je lepa priložnost po protinapadu ponudila Salahu, ki pa se je znašel s hrbtom obrnjen proti vrata, njegov strel s peto pa ni našel poti v mrežo gostov.

Zato pa se je Egipčan vpisal med strelce v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, po prostem strelu Shaqirija se je žoga odbila od prečke, pritekel je Salah in jo potisnil v mrežo za 3:0. Drugi polčas se ni začel po željah Liverpoola, v 54. minuti je zaradi poškodbe zelenico moral zapustiti Virgil van Dijk, steber domače obrambe, namesto njega je v igro prišel Joe Gomez. Vse do konca tekme so si domači priigrali še nekaj priložnosti, ki pa jih niso znali unovčiti. Liverpool je s tem še podaljšal zmagoviti niz s katerim pričenja letošnjo sezono Premier League.

Mourinho se je znašel pod plazom kritik navijačev.
Mourinho se je znašel pod plazom kritik navijačev. FOTO: AP

Skromen remi Uniteda

Tekmo na Old Traffordu med Manchester Unitedom in Wolvesom si je ogledal tudi legendarni otoški trener Sir Alex Ferguson, ki je okreval po možganski kapi in se vrnil na tribune rdečih vragov. United je tako imel še dodaten motiv za zmago, a so si prvo nevarnejšo priložnost na tekmi priigrali gostje. Raul Jimenez se je znašel v kazenskem prostoru in ustrelil proti vratom Davida De Gee a se je vratar izkazal z zanesljivo obrambo. Po prvem poskusu Wolvesov se je jeziček na tehtnici prevesil v prid rdečih vragov.

V 18. minuti so se domači znašli prednosti. Po predložku se je žoga odbila k Paulu Pogbaju, slednji je z lepo podajo zaposlil Freda, ki je usmeril proti vratom in popeljal vrage do vodstva. Drugi polčas pa se je veselje domačih razblinilo. Po izjemni podaji Jimeneza je do strela prišel Joao Moutinho, ki je sprožil strel proti desni strani vrat, De Dea pa je le nemočno obstal na mestu. Domači so po prejetem zadetku postali še podjetnejši. Po lepi podaji se je iz bližine izkazal Marouane Fellaini, vendar je Rui Patricio v zadnjem trenutku preprečil novo prednost varovancev Joseja Mourinha.

City je pred dnevi na Etihadu klonil proti Lyonu. (1:2)
City je pred dnevi na Etihadu klonil proti Lyonu. (1:2) FOTO: AP

City petkrat zatresel mrežo Cardiffa

Manchester City se je po porazu z Lyonom v prvi tekmi skupinskega dela elitnega evropskega tekmovanja znesel nad Cardiffom. Med strelce sinje-modrih se je najprej vpisal Sergio Aguero, tri minute kasneje je prednost povišal še Bernardo Silva, pred koncem polčasa pa na 3:0 še Ilkay Gundogan. Superiorni gostje so vodstvo še povišali v drugem polčasu z zadetkoma Riyada Mahreza (0:5).

Liverpool - Southampton 3:0 (3:0)