Liverpool v velikem derbiju nadigral Manchester United

Manchester, 13. 05. 2021 23.43 |

STA, A.V.
7

Nogometaši Liverpoola ohranjajo realne možnosti za uvrstitev v ligo prvakov, potem ko so na zaostali tekmi 34. kroga v Manchestru premagali domači United s 4:2. Liverpool se je s tremi točkami na lestvici prebil na peto mesto, za želenim četrtim, na katerem je zdaj Chelsea, pa ob tekmi manj zaostaja štiri točke.

Tekma bi morala biti že 2. maja, a so jo zaradi nasilnih protestov domačih navijačev proti vodstvu kluba prestavili. Tudi tokrat so se navijači Uniteda zbrali pred stadionom, celo blokirali prihod avtobusu tekmecev, a so organizatorji s pomočjo policije težave rešili.

Derbi je sicer povsem upravičil svoj naziv. Ekipi sta pokazali odlično predstavo, si priigrali veliko priložnosti, dosegli pa tudi šest golov. Tako pri številu priložnosti kot pri številu golov so prednjačili varovanci Jürgena Kloppa, ki so se pobrali po šoku v deseti minuti. Takrat je Bruno Fernandes streljal, Nathaniel Phillips je pred svojim vratarjem nespretno reagiral in žogo poslal v mrežo.

Toda Phillips se je za napako oddolžil. Prvo je kazalo, da se bo že v 29. minuti, ko je sodnik po startu nad njim že dosodil enajstmetrovko, a nato po ogledu VAR-a odločitev preklical, nato pa je v 34. minuti podal do Dioga Jote, ki je izid izenačil. Že pred odhodom na odmor, v sodniškem podaljšku, je Liverpool tudi povedel. Trent Alexander-Arnold je z desne strani izvedel prosti strel, po njegovi podaji je žoga pristala na glavi Roberta Firmina, ta pa jo je poslal v mrežo.

Strateg Liverpoola Jürgen Klopp (desno) in Andrew Robertson (levo) nista skrivala zadovoljstva po zasluženi zmagi Liverpoola proti Manchester Unitedu. FOTO:

Ista igralca sta bila akterja tudi pri tretjem golu gostov v 47. minuti, po napaki domače obrambe je Arnold streljal, vratar Dean Henderson je žogo odbil, odbitek pa je v gol pospravil Firmino. Jota je nekaj minut zatem zadel še vratnico.

V 68. minuti je United spet dobil upanje, ko je zaostanek znižal Markus Rashford, Mason Greenwood je bil le nekaj minut zatem blizu izenačenja, veselje mu je s posredovanjem na golovi črti preprečil Phillips. Lanski prvaki so svoje možnosti iskali v protinapadih, Mohammed Salah, Sadio Mane sta bila najprej premalo zbrana, v 90. minuti pa je bil Egipčan vendarle uspešnejši in je postavil končni izid. Za ekipo iz Manchestra je bil to že drugi zaporedni poraz, oba je zabeležil na domačem igrišču.