Liverpool z boljšo igro v drugem polčasu do točke na Old Traffordu

Manchester, 20. 10. 2019 20.03 |

Nogometaši Liverpoola tudi po devetih odigranih krogih ostajajo edino neporaženo moštvo angleškega državnega prvenstva. Na zahtevnem gostovanju na Old Traffordu so varovanci stratega Jürgena Kloppa po boljši igri v drugem polčasu prišli do zasluženega remija (1:1) in posledično točke proti Manchester Unitedu. Za rdeče vrage je v 37. minuti zadel Marcus Rashford, končni izid tekme pa je v 85. minuti postavil Adam Lallana.

Prav Adam Lallana se je izkazal za odlično potezo trenerja redsov Jürgena Kloppa, ki je lahko z igro svojih varovancev predvsem v drugem polčasu zelo zadovoljen. Če so bili aktualni evropski klubski prvaki v prvem polčasu še nekoliko rezervirani, pa so toliko bolj pritisnili proti vratom rdečih vragov v drugem delu igre in tako zasluženo prišli do točke na vselej zahtevnem gostovanju pri največjem rivalu (1:1).

Kljub slabšemu vstopu v novo sezono je Manchester United v prvih 45 minutah nadziral potek igre in predvsem s hitrim pretokom žoge prek obeh bočnih položajev prihajal do zanimivih situacij, ki bi lahko obrodile sadove za kaj več kot pa le nekaj sramežljivih poskusov proti vratom brazilskega čuvaja mreže Liverpoola Alissona Beckerja. Do prve priložnosti na tekmi so sicer prišli gostje z Anfielda, ko je v 13. minuti s strelom od daleč poizkusil Georginio Wijnaldum, a je bil to prešibak strel za Davida de Geo. Unitedovi nogometaši so odgovorili v 24. minuti, ko je s podobne oddaljenosti 20 metrov od vrat Beckerja poizkusil škotski reprezentant v dresu rdečih vragov Scott McTominay, a je vratar Liverpoola brez težav ukrotil žogo. Veliko bolje bi se lahko v 33. minuti ob natančni podaji Andyja Robertsona odzval Roberto Firmino, ki je z roba kazenskega prostora meril naravnost v De Geo. Ob prvi pravi priložnosti na tekmi pa so domači prišli do zadetka.

Adam Lallana je z vstopom v igro v drugem polčasu poživil igro aktualnega evropskega prvaka in z zadetkom v 85. minuti Liverpoolu priigral pomembno točko na zahtevnem gostovanju na Old Traffordu. FOTO: AP

Atkinson ni videl prekrška, Lallana priigral zaslužen remi
Po očitnem prekršku domačega branilca Victorja Lindelöfa nad Divockom Origijem, ki ga je glavni sodnik obračuna Martin Atkinson prezrl, je prišel Manchester United v 37. minuti do hitrega protinapada, ki ga je po predložku po tleh z desne strani Daniela Jamesa v vodstvo z 1:0 pretvoril hitronogi Marcus Rashford. Liverpool je sicer že šest minut pozneje zatresel domačo mrežo, ko je natančno meril Sadio Mane, a se je po pregledu VAR-a in igranju z roko Senegalca Atkinson pravilno odločil za razveljavitev zadetka.

Tudi v nadaljevanju tekme smo spremljali živahno nogometno predstavo. V 56. minuti je z roba kazenskega prostora do zaključnega strela prišel Origi, a se je žoga od domačega obrambnega bloka odbila proti sredini igrišča. Podobno je osem minut pozneje poizkusil še rezervist Alex Oxlade-Chamberlain, a se je žoga od bloka odbila v kot. Domači bi lahko povišali svoje vodstvo v 67. minuti, ko se je Rashford na robu gostujočega kazenskega prostora lepo otresel Joela Matipa, a je njegov strel končal tik ob desni vratnici. Za potezo srečanje pa je poskrbel kar Liverpoolov strateg sam, ko je v 71. minuti namesto Jordana Hendersona v igro poslal - kot se je na koncu izkazalo - asa iz rokava Adama Lallano, ki mu je vrnil na najboljši mogoč način z zadetkom pet minut pred koncem rednega dela tekme. Redsi so krenili po sredini prek Nabyja Keitaja, ki je z vstopom v igro v drugem polčasu precej poživil ritem igre gostov, nato je po levi strani prodrl Robertson in poslal oster predložek po tleh, ki ga je na drugi vratnici pričakal Lallana in zadel za zaslužen remi gostov.

Po devetih odigranih krogih angleškega državnega prvenstva redsi tako ostajajo še naprej edino nepremagano moštvo, njihova prednost pred najbližjim zasledovalcem Manchester Cityjem zdaj znaša šest točk.