Liverpool z zmago v Cardiffu znova skočil na vrh, spodrsljaj Arsenala

Cardiff/London, 21. 04. 2019 19.36 |

V 35. krogu angleškega državnega prvenstva je eden od glavnih pretendentov za naslov prvaka Liverpool gostoval v Cardiffu ter z zadetkoma Georginia Wijnalduma in Jamesa Milnerja dosegel pomembno zmago z 0:2. Velik spodrsljaj pa si je privoščil londonski Arsenal, ki je na domači zelenici izgubil proti Crystal Palaceu z 2:3.

'Redsi' so bili večji del srečanja v Cardiffu veliko boljši nasprotnik, a poti do domače mreže v prvem polčasu nikakor niso našli. V nadaljevanju so varovanci nemškega stratega Jürgena Kloppa še bolj pritisnili proti tekmečevim vratom in naposled le uspeli poslati žogo za hrbet Neila Etheridgea

Najprej v 57. minuti, ko je bil natančen vezist Georginio Wijnaldum, nato pa še v 82. minuti, ko je glavni sodnik tekme Martin Atkinson po prekršku nad Mohamedom Salahom upravičeno pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil James Milner, ki je postavil piko na i dobri igri polfinalista letošnje Lige prvakov in posledično zmagi, s katero je Liverpool znova skočil na vrh prvenstvene razpredelnice, kjer ima s tekmo več dve točki naskoka pred najbližjim zasledovalcem Manchester Cityjem. Slednji je že v soboto v derbiju kroga na domači zelenici v ponovitvi četrtfinala lige prvakov z 1:0 ugnal Tottenham.

James Milner je z uspešno izvedeno enajstmetrovko potrdil pomembno zmago Liverpoola na gostovanju pri Cardiffu. FOTO: AP

Nepričakovan spodrsljaj si je pred domačimi privrženci privoščil londonski Arsenal, ki je po medli igri izgubil proti moštvu Crystal Palace z 2:3. Za goste so v polno zadeli Benteke v 17., Zaha v 61. in McArthur v 69. minuti, medtem ko sta bila za 'Topničarje' uspešna Mesut Özil in Pierre-Emerick Aubameyang. S tem porazom so si varovanci Unaia Emeryja nekoliko otežili pot v boju za želeno četrto mesto, ki še vodi neposredno v skupinski del elitne lige prvakov v naslednji sezoni.