Liverpool z zvrhano mero sreče do sedme zmage, uspešen tudi Manchester City

Sheffield, London, 28. 09. 2019 15.11 |

Sedem tekem, sedem zmag. Takšen je izkupiček Liverpoola na uvodu v novo sezono Premier League. Do še sedmega kompleta treh točk so Redsi prišli na gostovanju pri Sheffield Unitedu (1:0). Edini zadetek na tekmi je v 70. minuti z zvrhano mero sreče dosegel Georginio Wijnaldum. Chelsea je za prvo domačo zmago v tej sezoni PL doma ugnal Brighton & Hove Albion (2:0). Zastor nad sobotnim dogajanjem pa je padel na Goodisonu, kjer je Everton klonil proti aktualnim prvakom (1:3).

Jürgen Klopp in varovanci ostajajo stoodstotni.
Jürgen Klopp in varovanci ostajajo stoodstotni. FOTO: AP

Domači nogometaši so prvič zapretili v 21. minuti, ko je Adrianova vrata za las zgrešil Callum Robinson. Na drugi strani so bili favorizirani Liverpoolčani prvič zares nevarni v zaključku prvega dela, ko je sprožil Sadio Mane. V drugem delu smo spremljali podobno sliko kot v prvem, saj priložnosti ni bilo veliko. V 70. minuti se je ena redkih ponudila Georginiu Wijnaldumu, a je bil Nizozemčev strel daleč od idealnega. Na srečo gostov pa je bila še slabša reakcija vratarja Deana Hendersona, ki je s katastrofalnim posredovanjem poskrbel za edini zadetek na tekmi. Do konca srečanja je za Sheffield nevarno zapretil še Leon Clarke, a je njegov strel končal nad gostujočimi vrati.

Liverpool po sedmih tekmah v angleškem prvenstvu ostaja stoodstoten in bo tudi v osmi krog vstopil kot zanesljivo vodilni. Na drugi strani ima Sheffield po sedmih krogih osem točk in trenutno zaseda dvanajsto mesto.

Mahrez odločil na Goodisonu
Ne zgodi se pogosto, da navijači Liverpoola stiskajo pesti za svoje mestne tekmece, a tokrat si je marsikateri od njih privoščil izjemo. Everton je namreč doma gostil Manchester City, morebiten uspeh karamel pa bi razliko na vrhu povečal že na osem točk. Do presenečenja na koncu ni prišlo, za kar je najbolj zaslužen Riyad Mahrez. Alžirec je pri 1:1 mojstrsko izvedel prosti strel, po katerem so meščani prišlo do prednosti. Za miren zaključek je v 84. minuti poskrbel še Raheem Sterling.

Bo Liverpool za zeleno mizo izpadel iz pokala EFL?
V tretjem krogu angleškega ligaškega pokala so Redsi med tednom zanesljivo opravili z nižjeligašem MK Donsom, a bodo morda kljub zmagi izpadli iz tekmovanja. Pedro Chirivella je v drugem delu vstopil v igro, čeprav ni imel pravice nastopa, poročajo angleški mediji. 22-letnik je drugo polovico lanske sezone preživel pri španskem drugoligašu UD Extramaduri in naj bi zato potreboval novo dovoljenje za nastopanje na Otoku, ki pa ga pri Liverpoolu bojda niso uredili. Žreb tekmovanja je klubu z Anfielda v četrtem krogu sicer namenil derbi z londonskim Arsenalom.