Liverpool v derbiju kroga nadigral Arsenal: sanjski debi za Joto

Liverpool, 28. 09. 2020 22.46 |

Nogometaši Liverpoola, aktualnega angleškega državnega prvaka, so v derbiju 3. kroga tamkajšnje Premier league na Anfieldu gostili moštvo londonskega Arsenala in ga premagali z izidom 3:1 (2:1). Po začetnem vodstvu 'topničarjev' so vajeti igre prevzeli varovanci nemškega strokovnjaka Jürgena Kloppa, ki so do zaključnega sodnikovega žvižga dosegli tri zadetke. Zadnjega debitant med elito Diogo Jota.

To je bil obračun za nogometne sladokusce, ki so v uvodne pol ure igre videli že tri zadetke. Po začetnem 'otipavanju' z obeh strani so do vodstva prišli gosti iz Londona, pri katerih je spretni Alexandre Lacazette v 25. minuti izkoristil napako v ožji obrambi Liverpoola, na koncu pa je klonil še Alisson Becker za 0:1 Arsenala.

Domači so odgovorili hitro in odločno; po hitri akciji je le tri minute pozneje na 1:1 izenačil Sadio Mane, na 2:1 pa je v 34. minuti povišal Andrew Robertson. Aktualni državni prvak je še enkrat več navdušil s hitro in kombinatorno igro, čigar glavni kreatorji so bili Mane, Roberto Firmino in Mohamed Salah. Omenjeni napadalni trio je bil nerešljiva uganka za obrambo 'topničarjev', ki sicer niso razočarali z igro, a so bili vselej za korak prekratki, Liverpool pa je pokazal, da ni izgubil šampionskega leska iz minule sezone.

Do 88. minute, ko je piko na i zasluženi zmagi 'redsov' postavil debitant v angleški Premier ligi Diogo Jota, so si varovanci španskega trenerja Mikela Artete pripravili dve zreli priložnosti za dosego zadetka, ki pa sta na njihovo žalost ostali neizkoriščeni. S to zmago se je Liverpool na vrhu prvenstvene razpredelnice po točkah izenačil s prav tako neporaženima Leicester Cityjem in Evertonom.