Liverpoool v drugem polčasu z igralcem več strl odpor Chelseaja

London, 20. 09. 2020 20.33 |

Nogometaši Liverpoola so v drugem krogu angleške Premier League z 2:0 slavili na gostovanju pri Chelseaju na Stamford Bridgu. Zmago je zrežiral Senegalec Sadio Mane, ki je oba zadetka rdečih zabil v drugem polčasu. V zaključku prvega je bil po posredovanju VAR-a izključen nogometaš modrih Andreas Christensen.

Liverpool - Chelsea
Liverpool - Chelsea FOTO: AP

V prvem polčasu sta mreži obeh ekip mirovali, ključni trenutek tekme pa se je zgodil v zaključku prvega polčasa, ko je bil izključen Andreas Christensen, ki si je prislužil neposredni rdeči karton potem ko je kot zadnji branilec podrl Sadia Maneja. V drugem polčasu je Liverpool izkoristil številčno premoč. V 50. minuti je po lepi ekipni akciji Liverpoola z glavo v zadel Mane, tega je s podajo sicer zaposlil Roberto Firmino. Slabe štiri minute pozneje si je gromozansko napako privoščil vratar Kepa Arrizabalaga, ki se bo znova znašel na udaru kritik. Pri podaji so soigralca je preslabo usmeril žogo, tako da jo je Mane uspel prestreči in se podpisal še pod drugi zadetek Liverpoola na Stamford Bridgu. Za klavrn večer Chelseaja je v 75. minuti poskrbel še Jorginho, ki je zastreljal 11-metrovko oz. bolje zapisano: Alisson mu je strel ubranil.

Chelsea - Liverpool 0:2 (0:0)