Lorient premagal PSG

Pariz, 31. 01. 2021 17.29 |

STA, T.Š.
11

Francoski nogometni velikan Paris St. Germain je v 22. krogu državnega prvenstva doživel presenetljiv poraz proti Lorientu, ki je pri dnu razpredelnice. Gostitelji so si zmago zagotovili v sodnikovem podaljšku (3:2).

Varovanci argentinskega stratega Mauricia Pochettina so sicer vodili z 2:1, a jih je v zadnjih desetih minutah Lorient osupnil ter jim preprečil vrnitev na vrh lestvice. Za Parižane je po uvodnem golu Laurenta Abergela za Lorient dvakrat z enajstmetrovke zadel Neymar. Toda Yoane Wissa je v 80. minuti izenačil, v drugi minuti sodnikovega dodatka pa je za zmago in nenadejane tri točke zadel še Teremas Moffi. Lorient se je s tem prebil na 18. mesto lestvice. PSG je tako ostal za Lyonom, ki je še naprej prvi s 46 točkami. Parižani imajo točko manj, a jih lahko preskoči Lille (45), ki mora tekmo 22. kroga z Dijonom še odigrati.

Lyon je že v petek premagal moštvo Bordeauxa z 2:1, v soboto pa je brez tekme ostal Marseille. Navijači kluba so namreč vdrli v poslopje kluba, zaradi česar je bil velikan iz Provanse primoran domačo tekmo z Rennesom prestaviti.

V soboto je proti Montpellieru z 2:1 v gosteh slavil Lens, danes pa so se zmag veselili še Metz, Reims, St. Etienne in Angers. Slednji je edini slavil doma, s 3:1 so premagali Nimes. Preostali so bili boljši na tujem. St. Etienne je z 1:0 premagal Nico, Reims je bil z istim izidom boljši od Strasbourga, Metz pa je s 4:2 ugnal moštvo Bresta.

Mauricio Pochettino in njegovi varovanci so doživeli presenetljiv poraz.
Mauricio Pochettino in njegovi varovanci so doživeli presenetljiv poraz. FOTO: AP