Madrid v pričakovanju invazije angleških navijačev

Madrid, 11. 04. 2022 11.36 |

Jakob Batič
12

Ta teden bodo na sporedu povratni obračuni četrtfinala Lige prvakov. Kar dva od štirih bosta odigrana v Madridu, kjer bo v torek pri Realu gostoval Chelsea, dan kasneje pa pri Atleticu še Manchester City (obe tekmi bomo prenašali na Kanalu A in VOYO). V španski prestolnici pričakujejo na tisoče angleških navijačev, lokalne oblasti pa upajo, da bo neljubih izgredov čim manj. Nazadnje sta dva angleška kluba v Madridu igrala pred tremi leti, v finalu med Liverpoolom in Tottenhamom.

Navijači Chelseaja so lani v Portu proslavljali naslov evropskih prvakov, sedaj pa upajo, da bo njihovim ljubljencem v Madridu uspel preobrat. FOTO: AP

Španska Marca poroča, da so se lokalne oblasti dan pred tekmo med Real Madridom in Chelseajem že posvetile dodatnemu zavarovanju območij, kjer pričakujejo največ gostujočih navijačev. Prvo izmed njih je madridsko letališče, kamor so – kot poročajo različni španski mediji – že začeli prihajati navijači tako Chelseaja kot Cityja. Poostren nadzor bo tudi na glavnem mestnem trgu (Plaza Mayor, op. a.), postajah podzemne železnice in ulicah v okolici stadionov obeh madridskih klubov – Santiago Bernabéua in Wande Metropolitano.

Marca je pred dnevi celo zapisala, da bo "Madrid trpel med invazijo angleških navijačev, ki se bodo zopet sramotili v opitem stanju", kar je, če sklepamo po izkušnjah iz prejšnjih let, zagotovo vsaj nekoliko pretirano. Prav v Madridu sta se pred tremi leti v finalu Lige prvakov pomerila angleška kluba Liverpool in Tottenham. Po nekaterih informacijah je bilo v španski prestolnici na dan finala, ko je bila tam tudi naša ekipa, okoli sto tisoč navijačev z Otoka, večjih incidentov in pretepov pa kljub ogromnim količinam alkohola ni bilo.

Liverpoolovi navijači v Madridu leta 2019:

Enako velja za lanski finale v Portu, ko so portugalsko mesto zavzeli prav navijači klubov, ki bosta ta teden gostovala v Madridu. Čeprav je bilo nekaj manjših incidentov, ob katerih je morala posredovati lokalna policija, je bilo vzdušje pred tekmo in po njej zelo prijateljsko. Veliko je bilo prizorov, ko so bili v istih lokalih brez policijske prisotnosti navijači tako ene kot druge ekipe in je vse potekalo mirno. Tudi kasneje na stadionu Dragão ni bilo nobenih incidentov, oblasti v Madridu pa sedaj upajo, da bo v torek in sredo vladalo podobno vzdušje.

Realu kaže odlično, Cityju zelo dobro

Pred špansko-angleškima obračuna najbolje kaže Realu, ki bo v torek branil prednost dveh zadetkov s prve tekme v Londonu. Prejšnji teden je Karim Benzema Stamford Bridge šokiral s hat-trickom, Chelseajev adut Kai Havertz pa je pred koncem prvega polčasa pokazal, da aktualni prvaki v Madridu ne bodo brez možnosti.

Prenosa obeh obračunov bosta na Kanalu A in VOYO od 20.30 naprej. S tekem se bo oglašala tudi naša novinarka Sanja Modrić, ki bo dogajanje v Madridu spremljala v živo.

Če bo Chelsea lovil preobrat, bo drugi angleški gost v Madridu, Manchester City, branil prednost s prve tekme. Na Etihadu so se nogometaši Atletica posvečali zgolj obrambi, kar potrjuje podatek, da niso v 90 minutah niti enkrat sprožili na Edersonova vrata. Njihov cilj je bil jasen: da se domov vrnejo z izidom 0:0. Vse do 70. minute jim je dobro kazalo, nato pa je Kevin De Bruyne poskrbel, da ima četa Pepa Guardiole pred povratnimi 90 minutami minimalno prednost.