Madridčani brez težav prek zadnjeuvrščenega Elcheja

Madrid, 15. 02. 2023 23.09 |

Nogometaši Real Madrida so na tekmi 21. kroga španske lige brez težav premagali zadnjeuvrščeni Elche s 4:0, s čimer so se vodilni Barceloni približali na osem točk zaostanka.

Madridčani so danes že v prvem polčasu dosegli tri zadetke, enega je prispeval Marco Asensio v osmi minuti, preostala dva pa Karim Benzema v 31. in 45. Slednjega je dosegel z bele pike. Francoz se je s tem prebil na drugo mesto med strelci v ligi, ima 11 golov, tri manj od vodilnega Roberta Lewandowskega iz Barcelone. Luka Modrić je v 80. minuti potrdil zanesljivo zmago Reala.

Karim Benzema
Karim Benzema FOTO: AP

Real je zdaj pri 48 točkah na drugem mestu, zaostaja za osem točk za vodilno Barcelono. Ta je v tem krogu v nedeljo v gosteh premagala Villarreal. V tem krogu je zmagal tudi tretjeuvrščeni Real Sociedad, ki je v ponedeljek s 3:2 slavil v gosteh pri Espanyolu.

Statistika tekme Real Madrid - Elche
Statistika tekme Real Madrid - Elche FOTO: Sofascore.com

Ekipa iz San Sebastiana ima 42 točk oziroma štiri več od četrtouvrščenega Atletica iz Madrida, ki je z Janom Oblakom v nedeljo z 1:0 zmagal proti Celti v Vigu. Elche je z vsega devetimi točkami trdno na zadnjem mestu lestvice.