Madridski Atletico na derbiju v Valencii iztržil le točko

Valencia, 20. 08. 2018 21.25 |

Madridski Atletico Jana Oblaka je uvodno tekmo španskega prvenstva odigral v Valencii. Madridčani so derbi dobro začeli in povedli, a se je tekma končala z remijem (1:1). Slovenec Jan Oblak je vrata Atletica branil celo tekmo.

Madridski Atletico je na ponedeljkov večer začel z nastopi v španski Primeri Division, v 1. krogu so gostovali v Valencii. Za colchoneros je naporen teden, saj so sredi tedna odigrali prestižno Uefino superpokalno tekmo. V Talinu so se pomerili z mestnim tekmecem Realom in se veselili prve lovorike v novi sezoni (4:2), sicer pa sedme pod Simeonejevim vodstvom.

Na prvi tekmi La Lige jih je čakalo težko gostovanje v Valencii, ki se je pred začetkom sezone tudi okrepila, če omenimo Denisa Čeriševa, Michyja Batshuayija in nekdanjega igralca Atletica Kevina Gameira. Trener Diego Simeone je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Jan Oblak, Juanfran, Stefan Savić, Diego Godin, Filipe Luís, Angel Correa, Saul Niguez, Koke, Thomas Lemar, Antoine Griezmann, Diego Costa. Za Oblaka in soigralce se je tekma dobro začela, saj je Angel Correa povedel goste v vodstvo v 26. minuti.

Do konca prvega polčasa spremembe izida ni bilo, v drugem polčasu pa je Rodrigo izenačil v 56. minuti, Jan Oblak je bil brez moči. Priložnosti ni manjkalo, zadnjo je imel prav Kevin Gameiro v zadnjih sekundah sodnikovega podaljška, izkazal se je Oblak, prav tako ob priložnosti v 87. minuti, tako da je ostalo pri prijateljskem remiju.