Real z goloma Alabe in Benzemaja do Uefine superpokalne lovorike

Helsinki, 10. 08. 2022 19.58 |

T.Š., N.M.
47

Nogometaši madridskega Reala in frankfurtskega Eintrachta so se na severu Evrope v Helsinkih merili na tekmi Uefinega superpokala. V vlogi favorita na Olimpijskem stadionu je bil španski državni prvak in zmagovalec Lige prvakov, nemška zasedba si je finale prislužila z osvojitvijo Lige Evropa v minuli sezoni. Real je upravičil vlogo favorita, uspešna sta bila David Alaba v 37. minuti in Karim Benzema v 65. minuti, galaktiki so slavili z 2:0. Benzema je iz rok predsednika Uefe Aleksandra Čeferina prevzel prestižno superpokalno lovoriko, že peto v zgodovini kraljevega kluba.

Gol Davida Alabe za vodstvo Reala 1:0

V Uefinem superpokalu sta se merila zmagovalec minule Lige prvakov in Lige Evropa, Real Madrid in Eintracht Frankfurt. Nemško moštvo je lani po izvajanju 11-metrovk premagalo Rangerse iz Glasgowa, špansko moštvo pa je v velikem finalu LP ugnalo enajsterico Liverpoola (1:0). Zmagoviti gol je dosegel Brazilec Vinicius Junior

Real je bil v vlogi favorita, madridski klub se je že osmič potegoval za to prestižno lovoriko, v vitrinah so imeli do sedaj štiri takšne lovorike, drevi so dodali še peto. Real in Eintracht sta se pred tem merila davnega leta 1960, ko sta igrala finale pokala državnih prvakov, ki ga je v Glasgowu dobil Real s 7:3. Pred tem je evropsko superpokalno lovoriko v 2021 osvojil londonski Chelsea, ki je po izvajanju enajstmetrovk premagal španski Villarreal.

Pred začetkom tekme sta Realova Karim Benzema in Vinicius Junior dobila nagradi za najboljšega igralca oziroma najboljšega mladega igralca Lige prvakov v minuli sezoni, pri Eintrachtu je nagrado za najboljšega mladega igralca Lige Evropa dobil Ansgar Knauff.

Trener Reala Carlo Ancelotti je na zelenico od prve minute poslal naslednjo postavo: Thibaut Courtois, Dani Carvajal, Eder Miltao, David Alaba, Ferland Mendy, Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos, Federico Valverde, Karim Benzema, Vinicius Junior, njegov tekmec Oliver Glasner pa je stavil na naslednjo enajsterico: Kevin Trapp, Almamy Toure, Tuta, Evan Ndicka, Ansgar Knauff, Sebastien Rode, Djibril Sow, Christopher Lenz, Jesper Lindstrom, Daiči Kamada, Rafael Borre.

Ancelotti je stavil na povsem enako postavo, kot je maja osvojila lovoriko Lige prvakov v Istanbulu, Glasner pa je glede na zmagovalno zasedbo LE naredil eno spremembo, v igri je bil tudi Christoper Lenz. Po previdnem začetku na obeh straneh je prvi ogrel vratarja Thibaulta Curtoisa Jesper Lindstrom v 12. minuti, a je bil v prepovedanem položaju, dve minuti kasneje pa je bil v izvrstnem položaju Daiči Kamada, a je njegov strel izvrstno ubranil Curtois. V 17. minuti pa prva velika priložnost za Real, Vinicius Junior je bil sam v kazenskem prostoru in je že premagal vratarja Eintrachta, toda nato je gol rešil branilec Tuta, ki je še pravočasno odbil žogo, da ni končala v mreži.

Real Madrid - Eintracht Frankfurt
Real Madrid - Eintracht Frankfurt FOTO: Sofascore.com

Nemško moštvo je imelo celo rahlo pobudo v prve pol ure tekme, toda nato so se Madridčani veselili prvega gola in vodstva. Po strelu iz kota je bila odločilna povratna žoga po strelu z glavo Casemira, ki je ohranil žogo v igri in jo poslal na sredino kazenskega prostora, kjer je bil osamljen David Alaba, ki je brez težav pospravil žogo v prazno mrežo. To je bilo v 37. minuti, v 41. minuti pa je bil v akciji Karim Benzema, vendar je njegov strel končal mimo vratnice. Po prvem polčasu je ostalo pri vodstvu Reala z 1:0. Kar se tiče statistike prvih 45 minut, je bilo v strelih v okvir vrat 4:2 za Real, v posesti žoge pa v odstotkih 64:36, prav tako v korist Madridčanov.

V drugem polčasu je Real nadaljeval z dobro igro, Vinicius Jr. je prišel do še ene priložnosti v 55. minuti, a je bil vratar Kevin Trapp na mestu in je preprečil povišanje vodstva Reala. Pritisk galaktikov se je nadaljeval, Casemiro je poizkusil s strelom s precejšnje razdalje, a je Trappa rešila prečka v 61. minuti tekme. Na drugi strani je zapretil Ansgar Knauff v 64. minuti, a to je bil le preblisk, saj je malce kasneje na semaforju pisalo 2:0 za Real. V akciji sta bila Vinicius v vlogi podajalca, v vlogi strelca pa Karim Benzema, ki je bil uspešen v 65. minuti.

Real Madrid z osvojenim Uefinim superpokalom
Real Madrid z osvojenim Uefinim superpokalom FOTO: AP

V nadaljevanju ni bilo prav veliko napetih trenutkov, Real je zanesljivo ohranjal vodstvo in zasluženo osvojil prestižno lovoriko. V strelih v okvir gola je bilo na koncu 7:3, v posesti žoge pa 58:42 v korist zmagovalcev. Odličja nogometašem obeh moštev je podelil predsednik Uefe Aleksander Čeferin, ki je nato tudi predal prestižno lovoriko kapetanu galaktikov Benzemaju. Po oceni Sofascore je bil najbolje ocenjeni igralec tekme Realov Casemiro (ocena 8.4). Glavni sodnik tekme je bil Anglež Michael Oliver, novost pa je bila pomoč polavtomatskega določanja prepovedanega položaja (SAOT), kar je bila premiera na evropski sceni.

Casemiro je bil najbolje ocenjeni igralec tekme.
Casemiro je bil najbolje ocenjeni igralec tekme. FOTO: Sofascore.com

Real Madrid - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)
Alaba 37., Benzema 65.;
Real Madrid: Courtois, Mendy, Alaba, Militao, Carvajal (od 85. Rüdiger), Kroos (od 85. Tchouameni), Casemiro, Modrić (od 66. Rodrygo), Vinicius Junior (od 85. Ceballos), Valverde (od 76. Camavinga), Benzema;
Eintracht: Trapp, N'Dicka, Tuta, Toure (od 70. Alario), Rode (od 58. Götze), Sow, Lenz, Knauff, Lindström (od 58. Kolo Muani), Kamada, Borre;

Real Madrid - Eintracht

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

konec tekme

S tem se za nocoj poslavljamo. Lahko noč!

90+3'

ZAKLJUČEK SREČANJA!

Real je osvojil prvo evropsko lovoriko v tej sezoni! Zmagal je z rezultatom 2:0!

87'

Smo v zaključku srečanja ... Real kot kaže nadaljuje svojo prevlado ...

79'

Poglejmo si še zadetek Francoza:

74'

Benzema je postal drugi najboljši strelec pri Realu ... Šteje kar 324 zadetkov, na prvem mestu je Ronaldo, ki jih ima 450!