Park princev le dočakal Messijevo magijo, PSG boljši od Cityja z 2:0

Pariz, 28. 09. 2021 20.04 |

Jakob Batič, Nina Mihalič
80

PSG je v derbiju drugega kroga Lige prvakov zanesljivo ugnal Manchester City z 2:0. V osmi minuti prvega polčasa je Edersona kot prvi premagal Idrissa Gueye. V 74. minuti pa je do svojega prvega gola v dresu Parižanov po lepi kombinaciji z Mbappejem prišel Lionel Messi.

Idrissa Gueye je v osmi minuti poskrbel za 1:0

Srečanje na Parku princev je odločneje odprl Manchester City, ki je bil v prvih minutah več pri žogi, a si ni uspel priigrati omembe vrednih priložnostih. Je pa zato iz svoje prve priložnosti do zadetka ekspresno prišel PSG v osmi minuti. Po podaji Kyliana Mbappeja z desne strani je Neymar sprva grdo zgrešil žogo, a je ta prišla do Idrisse Gueya, ki jo je neubranljivo poslal v zgornji levi kot nemočnega Edersona

In kot da bi dotlej razpoložene meščane ta gol kar nekoliko šokiral, saj se v naslednjih minutah niso pobrali, domačini pa kljub večji posesti žoge niso nevarneje streljali. V 26. minuti so Guardiolovi varovanci le prišli do zrelega položaja za zadetek. Kevin De Bruyne je poslal predložek na glavo Raheema Sterlinga, ta pa je z močnim strelom meril naravnost v prečko. Žoga se je nato odbila na nogo Bernarda Silve, ki pa je iz neposredne bližine zapravil neverjetno priložnost, Gianluigija Donnarummo je znova rešil okvir vrat. Ob izteku 31. minute je dlani italijanskega čuvaja mreže preizkušal Joao Cancelo. Portugalec je z roba kazenskega prostora poslal pravo bombo, a naravnost v Donnarummovo naročje.

PSG se je v zaključnem delu prvega polčasa nekoliko bolj posvetil obrambi, kar pa ne pomeni, da ni bil nevaren pred gostujočimi vrati. V 37. minuti je izpeljal enega od številnih protinapadov, v katerem je pravočasno vtekal Mbappe, ta je nato podal Anderju Herreri, ki je z roba kazenskega prostora ogrozil Edersona, a je Brazilec uspel odbiti v kot. Sledila je hitra kombinacija, pri žogi se je znašel Mbappe, ki jo je s preigravanjem pripeljal v kazenski prostor, zatem nesebično podal, a je Marquinhos za malenkost zamudil, tako da ni prišel do žoge. V 43. minuti je bilo zopet živahno pred golom Donnarumme, ki ga je z glavo ogrozil Ruben Dias, a je zopet meril točno vanj, tako da je nekdanji vratar Milana uspel odbiti v kot. Pred koncem prvega dela je streljal še Achraf Hakimi, a je z glavo meril za približno meter mimo Edersonove vratnice, tako da je ostalo pri 1:0.

Drugi del so – tako kot prvega – bolje odprli nogometaši Cityja. V 47. minuti je Cancelo lepo našel Sterlinga, a je meril za malenkost mimo desne vratnice. V 54. minuti je bil znova na preizkušnji Donnarumma, ki je s posredovanjem pokvaril veselje De Bruyneju. Belgijca je lepo zaposlil Riyad Mahrez, a je bil strel premalo natančen. Parižani so delovali kar nekoliko izgubljeno, po 20 minutah nadaljevanja pa so le dočakali svojo prvo zrelo priložnost. Neymar si je izboril lep položaj na desni strani, prodrl v kazenski prostor, a je bil zaključek preslab. Iz neposredne bližine je zatresel le zunanji del mreže. V 71. minuti je bil zopet pri strelu De Bruyne, ko je za malenkost meril mimo leve vratnice. Nato pa je v 74. minuti na sceno stopil dotlej bolj ali manj nevidni Lionel Messi. Akcija je tekla po desni strani, Messi je podal Mbappeju, ta mu jo je 's prve' vrnil, nato pa je Argentinec z levico s kakšnih 18 metrov z natančnim strelom premagal Edersona.

Če sodimo po posnetkih, se je zdelo, kot da je po tem zadetku, Messijevem prvem v majici PSG-ja, odleglo prav vsem na Parku princev. Navijači so še nekaj minut bučno proslavljali povišanje prednost in svojemu junaku namenili številne napeve, tudi Messi sam pa se je zadetka razveselil precej bučno, česar od njega pri Barceloni nismo bili vajeni. Do konca je Guardiolova zasedba vse moči usmerila v napad, a Donnarumma ni bil pod večjim pritiskom. Zadnjič je moral posredovati v prvi minuti sodniškega dodatka, ko je njegove dlani preizkušal Riyad Mahrez s prostega strela, a je Italijan več kot zanesljivo odbil. Zanimivo, da se je španski strateg na klopi Cityja kljub zaostanku odločil za zgolj dve spremembi, vstopila sta Phil Foden in Gabriel Jesus, a večjega pečata nista pustila.

Pochettino uporabil udarni trio, Guardiola spreminjal napad
Mauricio Pochettino je v primerjavi z zadnjo tekmo francoskega prvenstva proti Montpellierju storil štiri zamenjave v prvi enajsterici. Vanjo se je vrnil Lionel Messi. Začeli so tudi Gianluigi Donnarumma v vratih, Marco Verratti, ki se je vrnil po težavah s hrbtom, in Nuno Mendes. V napadu sta poleg Messija bila tudi ostala največja zvezdnika kluba – Kylian Mbappe in Neymar. Na drugi strani je Pep Guardiola v primerjavi z zmagoslavjem proti Chelseaju v soboto opravil dve spremembi. Na klop sta se vrnila Gabriel Jesus in Phil Foden, namesto njiju sta začela Raheem Sterling in Riyad Mahrez.

Liga prvakov, 2. krog:

PSG – Manchester City 2:0 (1:0)
Gueye 8., Messi 74.

Začetni enajsterici:

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes, Herrera, Verratti (od 78. Wijnaldum), Gueye (od 90. Danilo), Messi, Mbappe, Neymar.
Manchester City: Ederson, Walker, Ruben Dias, Laporte, Joao Cancelo, Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne, Mahrez, Sterling (od 78. Gabriel Jesus), Grealish (od 68. Foden).

Liga prvakov
Liga prvakov FOTO:

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23.11

Hvala za vašo pozornost!

Jutri nas čaka nova nogometna poslastica. Na Kanalu A in VOYO se bosta udarila torinski Juventus ter londonski Chelsea in mi bomo tekmo spremljali za vas. S prenosom začnemo ob 20.30.