Malmö po srečnem razpletu vnovič prvak na Švedskem

Malmö, 05. 12. 2021 08.01 |

Nogometaši Malmöja so v zadnjem krogu švedskega prvenstva osvojili naslov prvaka, potem ko so nazadnje igrali 0:0 proti Halmstadu in na lestvici končali na vrhu po zaslugi boljše razlike v danih in prejetih zadetkih. Drugouvrščeni AIK je namreč sezono končal z enakim številom točk (59). Za Malmö je to 22. naslov prvaka, kar je švedski rekord.

Malmö bo tako v prihodnji sezoni igral v 1. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov, AIK in tretjeuvrščeni Djurgardens pa bosta igrala v 2. krogu kvalifikacij za konferenčno ligo. Hammarby Aljoše Matka, ki je prispeval dva gola in podajo, je sezono končal na petem mestu.