Manchester City še četrtič zapored osvojil premierligaški naslov

Manchester, 19. 05. 2024 19.06 |

Premier liga je v zadnjem krogu postregla z bojem za ligaški naslov, ki pa je še četrtič zapored pripadel Manchester Cityju. Sinje modri so s 3:1 ugnali West Ham, s čimer so razblinili sanje Arsenala. Topničarji so za konec sezone sicer ugnali Everton (2:1), a to je bila za Londončane zmaga z grenkim priokusom.

Bitka za prvaka

Meščani so že v 18. minuti povedli z 2:0, ko je dvakrat v polno zadel Phil Foden, najboljši igralec Premier lige v letošnji sezoni. Na drugi strani, v Londonu, je Everton šokiral topničarje. Idrissa Gueye je po udarcu iz prostega strela zadel Declana Ricea, ki je preusmeril žogo za hrbet Davida Raye.

Ob zaključku prvega dela igre se je situacija vendarle nekoliko obrnila, Arsenal pa v nekaj minutah ni več deloval v tako izgubljenem položaju. Na Etihadu je namreč zaostanek z imenitnim zadetkom, enim izmed najlepših v letošnji sezoni, znižal Mohammed Kudus, na Emiratesu pa je za izenačenje poskrbel Takehiro Tomiyasu

Arsenal
Arsenal FOTO: AP

Toda stvari je nazaj na svoje mesto v 59. minuti postavil Rodri, vse bolj pa je bilo jasno, da je letošnji premierligaški naslov oddan. Arsenal je sicer na koncu vendarle prišel do zmage, ko je napako gostov iz Liverpoola izkoristil Kai Havertz, toda Londončani se niso preveč veselili te zmage. Manchester City je namreč še četrtič zapored postal angleški prvak, kar doslej ni uspelo še nikomur.

Statistika tekme Manchester City - West Ham:

Statistika Manchester City - West Ham
Statistika Manchester City - West Ham FOTO: Sofascore.com

Statistika tekme Arsenal - Everton:

Statistika Arsenal - Everton
Statistika Arsenal - Everton FOTO: Sofascore.com

V Ligi prvakov bosta poleg Cityja in Arsenala igrala še Liverpool ter četrta Aston Villa. Rdeči iz mesta Beatlov so se danes na domačem Anfieldu v sijajnem vzdušju poslovili od dolgoletnega in uspešnega trenerja Jürgena Kloppa z zmago proti Wolverhamptonu z 2:0.

Anfield se je poslovil od Kloppa.
Anfield se je poslovil od Kloppa. FOTO: AP

V boju za evropske vozovnice je Tottenham ostal na petem mestu in bo prihodnjo sezono igral v Ligi Evropa, kjer bo v primeru, da Manchester City v finalu FA pokala premaga United, igral tudi Chelsea. Tottenham je bil v gosteh s 3:0 boljši od že zdavnaj odpisanega Sheffield Uniteda, medtem ko je Chelsea z 2:1 ugnal Bournemouth.

Nottingham Forest potrdil obstanek

Nogometaši Lutona so za obstanek med elito potrebovali čudež, ki pa ga niso doživeli. Luton je namreč doma izgubil proti Fulhamu z 2:4, Nottingham Forest pa je v gosteh ugnal Burnley (1:2). Od Premier lige se tako poleg varovancev Roba Edwardsa poslavljata še Burnley in Sheffield United. Prav omenjene tri ekipe so v lanski sezoni prišle iz Championshipa.