Šok: Ljubljančani slavili v Ljudskem vrtu, protest navijačev Maribora

Maribor, 07. 03. 2020 14.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši Domžal so v 25. krogu PLTS izgubili proti Aluminiju z 1:3. Kriza rumenih se tako nadaljuje. Njihov niz brez zmage po novem traja pet tekem. Šokanten poraz v mariborskem Ljudskem vrtu so doživeli aktualni prvaki. Vijoličaste, ki so jim med tekmo večkrat močno žvižgali navijači, so morali priznati premoč ljubljanskemu Bravu (1:2).

Saša Gajser in Darko Milanič
Saša Gajser in Darko Milanič FOTO: Damjan Žibert
Ljubljanski Bravo v spomladanskem delu še naprej rezultatsko navdušuje in se je s sedmo zmago vsaj začasno zavihtel na šesto mesto, predzadnje pa prepustil Domžalam. Ob Celju edina neporažena ekipa tega dela prvenstva je v Ljudskem vrtu na kolena spravila državnega prvaka, ki spomladi kaže vse prej kot šampionske predstave, kar vznemirja tudi njegove navijače. Ti so namreč videli še drugi zaporedni poraz izbrancev Darka Milaniča, ki je moral tik pred tekmo nekoliko spremeniti začetno postavo, saj se je na ogrevanju poškodoval povratnik Martin Milec. Obenem pa je med drugimi pogrešal tudi še nepripravljenega Amirja Derviševića, kaznovana Aleksa Pihlerja in Nardina Mulahusejnovića ter poškodovane Luko Zahovića, Denisa Klinarja in Aleksandra Rajčevića. Mariborčani, ki so po novem porazu zdrsnili z drugega na tretje mesto na lestvici, so se že v prvem polčasu znašli v zajetnem zaostanku, obenem pa so ostali tudi brez izključenega Luke Koblarja ter tudi navijaške skupine Viole, ki je v 40. minuti protestno zapustila svojo tribuno.

Takrat je Bravo vodil z 1:0, potem ko je v 14. minuti najstrožjo kazen, ki jo je s prekrškom nad Rokom Baturino zagrešil prav Koblar, unovčil Luka Žinko. Dotlej so imeli tudi domači eno lepo priložnost, ko je v peti minuti Igor Vekić obranil nevaren in močan poskus Mitje Vilerja z 20 metrov. Sicer pa je Bravo zagrozil tudi v 22. minuti, ko je najprej Kenan Pirić obranil poskus Martina Kramariča, za njim pa je Sandi Ogrinec žogo poslal čez gol. V 28. minuti so domači, ki so jih ob polčasu navijači izžvižgali, ostali na igrišču le z deseterico, saj je Koblar dobil rdeči karton zaradi udarca v obraz Baturine. Kljub temu je imel v 34. minuti Rudi Požeg Vancaš priložnost za izenačenje, vendar je njegov poskus z 20 metrov Vekić ukrotil. Na drugi strani pa je v 41. minuti še drugič klonil Pirić, potem ko se je Baturina ognil prepovedanemu položaju in sam stekel proti mariborskemu vratarju ter ga na koncu tudi premagal za vodstvo z 2:0 in svoj četrti gol v tem delu prvenstva.

V 46. minuti je kot prvi v drugem polčasu zagrozil Rok Kronaveter, ki je s strelom prek glave prisilil Vekića v novo obrambo. Na drugi strani so bili v 65. minuti znova nevarni Ljubljančani, v zadnjem trenutku pa je posredoval Alexandru Cretu in Mustafi Nukiću "z noge" vzel žogo. V 67. minuti pa je spet sprožil Viler, ki je s približno enajstih metrov zadel prečko. V 84. minuti je Blaž Vrhovec streljal od daleč, a je meril premalo natančno, minuto zatem pa je Aljoša Matko takoj po vstopu v igro na drugi strani z diagonalnim strelom z desne strani prav tako žogo poslal mimo cilja. V prvi minuti sodniškega dodatka pa je Maribor le zmanjšal zaostanek, ko je svoj 151. prvoligaški gol dosegel Marcos Tavares, ko je žogo s strelom iz kazenskega prostora poslal v zgornji kot Bravovih vrat za končnih 1:2.

Aluminij poglobil krizo Domžal

Aluminij je zmagal v prestolnici.
Aluminij je zmagal v prestolnici. FOTO: Miro Majcen

Gosti, ki so igrali brez kaznovanih Jureta Matjašiča in Ivana Konteka, so dobili prvi polčas, potem ko so predvsem v drugem delu prvih 45 minut pokazali nekoliko boljšo predstavo. Sicer so nase opozorili že v 21. in 28. minuti po poskusih Tilna Pečnika in Matica Vrbanca, oba sta bila nenatančna, povedli pa so v 33. minuti. Takrat je Senijad Ibričić, ki je igral prvo tekmo v spomladanskem delu, pred svojim kazenskim prostorom izgubil žogo, odvzel mu jo je nekdanji član Domžal Pečnik, ki je nato zadel z roba kazenskega prostora za vodstvo Kidričanov. Zanj je bil to drugi gol sezone. Domžalčani, ki so pogrešali poškodovana Marca Da Silvo in Tilna Klemenčiča, kaznovanega Branka Ilića in še vedno odsotne Janeza Piška, Matica Finka in Svena Šoštariča Karića, so imeli v prvem polčasu eno lepo priložnost, in sicer v 18. minuti, ko je Arnel Jakupović s 14 metrov malce z leve zadel vratnico. Aluminij je prednost podvojil v 52. minuti. Po podaji s prostega strela z leve strani je Slobodan Vuk z glavo žogo nenamerno podaljšal na drugo vratnico, kamor je pritekel Nemanja Jakšić in z glavo zadel za 2:0. Za Jakšića je bil to drugi zadetek sezone.

Deset minut pozneje je streljal Mihael Klepač, a Ajdin Mulalić ni imel pretežkega dela. Zato pa je slednji spet klonil v 73. minuti, ko je Mihael Klepač po desni prišel v kazenski prostor. Prvi strel je domači vratar še obranil, v drugo pa je bil uspešnejši Aluminijev nogometaš, ki je vpisal svoj osmi zadetek. Isti igralec pa je v 75. minuti moral z igrišča, saj je zaradi prekrška nad Ibričićem dobil svoj drugi rumeni karton. To pa ni bistveno vplivalo na tekmo, Aluminij je brez posebnih težav tekmo pripeljal do zanje srečnega konca. Tik pred koncem, v tretji minuti sodniškega dodatka, je Zeni Husmani z roba kazenskega prostora s strelom pod prečko zgolj nekoliko ublažil poraz domačih.