Eksplozivno telo na tekmi med Muro in Mariborom poškodovalo šest oseb

Murska Sobota, 18. 02. 2024 17.30 |

Nogometaši Mure in Maribora so se v okviru 21. kroga Prve lige merili v Fazaneriji v Murski Soboti. Tekma, na kateri je Maribor vodil z 2:0, ni dočakala konca. V 58. minuti so obračun prekinili zaradi metanja pirotehničnih sredstev iz sektorja mariborskih navijačev na in ob igrišče.

Mura - Maribor
Mura - Maribor FOTO: Luka Kotnik

Glavni sodnik David Šmajc je tekmo zaradi metanja pirotehničnih sredstev iz sektorja z organiziranimi gostujočimi navijači začasno prekinil po 58 minutah igre. Eden izmed pirotehničnih izdelkov je priletel med rezerviste Mure. Prvo uradno sporočilo je bilo, da se bo tekma nadaljevala v primeru, da se izprazni sektor z organiziranimi mariborskimi navijači. To se ni zgodilo, tekma pa je bila nekaj minut pozneje odpovedana. Ali bo usoda tekme odločena na zelenicah ali v pisarnah, za zdaj še ni znano.

Skupna tiskovna konferenca predsednikov Mure in Maribora po navijaških izgredih na Fazaneriji FOTO: NK Mura

Poškodovanih šest Murinih akterjev

Po odpovedi tekme je bila sklicana skupna tiskovna konferenca predsednika Mure Roberta Kuzmiča in direktorja Maribora Bojana Bana. "Navijaška skupina Viole je z eksplozivnim telesom poškodovala šest Murinih akterjev. Najbolj sta jo skupila Tilen Ščernjavič in Niko Kasalo, ki praktično nič ne slišita in sta močno poškodovana. Eden od njiju ima tudi opekline."

Po prvih informacijah bosta oba odsotna najmanj šest tednov. Kuzmič je po incidentu globoko pretresen, Ban pa se je opravičil v imenu Maribora. Poleg omenjenih so poškodbe skupili še Žiga Laci, Robert Čakš, Luka Turudija in kondicijski trener Gal Ribič. "Začasna izguba sluha, močni glavoboli in opekline po nogah pri dveh nogometaših so zgolj nekatere od posledic dejanja. Vseh šest je moralo po pregledu na soboški urgenci na nadaljnje preiskave v UKC Maribor," so v izjavi za javnost sporočili iz Murske Sobote.

Nogometaši Maribora so povedli v 16. minuti, ko je Jan Repas zaposlil Josipa Iličića, ta pa je z odličnim strelom z roba kazenskega prostora premagal domačega vratarja. Prednost vijoličastih je v 40. minuti z močnim in natančnim strelom povišal Hilal Soudani.

Statistika tekme Mura - Maribor
Statistika tekme Mura - Maribor FOTO: Sofascore.com

Izidi, Prva liga, 21. krog, nedelja, 18.02.2024:
Bravo - Celje         0:0 (0:0)
Mura - Maribor     0:2 (0:2) *tekma je bila v 58. minuti prekinjena, kasneje odpovedana