Maribor po zmagi proti Muri že pet točk pred Olimpijo

Maribor, 17. 12. 2020 19.19 |

Z derbijem 18. kroga PLTS med Mariborom in Muro je pod streho polovica klubske nogometne sezone. Vijoličasti so s tesno zmago (2:1) povečali prednost pred prvimi zasledovalci na lestvici. Aktualni slovenski podprvaki imajo pred drugouvrščeno ljubljansko Olimpijo že pet točk naskoka. Mura, ki je v drugem delu jesenskega dela sezone popustila, ostaja tretja.

Mauro Camoranesi je Mariborčane popeljal do jesenskega naslova.
Mauro Camoranesi je Mariborčane popeljal do jesenskega naslova. FOTO: Damjan Žibert

Mauro Camoranesi je po štirih zaporednih porazih vendarle našel način, kako ukaniti kolega na klopi Mure, Anteja Šimundžo, ki je do zdaj dobil vse štiri medsebojne tekme z argentinsko-italijanskim strokovnjakom. Mariborčani so namreč v drugem medsebojnem obračunu Maribora in Mure v sezoni zmagali in se tekmecem oddolžili za poraz v Murski Soboti. S tem so tudi prekinil soboški niz petih tekem brez poraza in povečali svojo prednost pred drugouvrščeno Olimpijo na pet, pred Muro pa na šest točk. Šimundža se je Mariborčanom zoperstavil z napadalno taktiko. Sobočani se v Ljudski vrt niso prišli branit, zato je bila tekma odprta in zanimiva. V prvem delu so bili Mariborčani za odtenek nevarnejši, a gola niso dosegli. Že v šesti minuti je Nino Kouter blokiral nevaren strel Aljoše Matka, takoj zatem se je po kotu priložnost ponudila Roku Kronavetru, z glavo je streljal čez gol. Bližje vodstvu pa so bili vseeno Sobočani. V 20. minuti je Tomi Horvat streljal s 17 metrov, toda veselje mu je preprečila prečka. Do konca polčasa sta imela priložnosti še Jan Mlakar, ki je preslabo streljal, da bi lahko premagal vratarja, in Kronaveter, pri njegovem strelu je spet uspešno posredoval borbeni Kouter.

Ante Šimundža
Ante Šimundža FOTO: Damjan Žibert

Na začetku drugega dela sta se začeli tresti tudi mreži. Prvič v 54. minuti, ko je po podaji Žana Kolmaniča s prostega strela z desne strani v kazenskem prostoru do strela z glavo prišel Ilija Martinović, Zalokar je žogo odbil, toda le na glavo Mlakarja, ki jo je nekoliko z desne strani poslal v mrežo. Le pet minut pozneje je sodnik Nejc Kajtazović pokazal na belo točko, potem ko je Luka Bobičanec v kazenskem prostoru povlekel Matka, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Kronaveter. Mura pa je hitro spet prišla blizu. Le slabe tri minute po prejetem golu je Žiga Kous z desne strani natančno podal do Andrije Flipovića, ki je zaostanek znižal. Denis Klinar bi lahko vodstvo Maribora kmalu zatem spet povišal, vendar je po podaji Kronavetra streljal mimo gola, nato pa so pobudo povsem prevzeli gosti. Njihov pritisk ni prinesel sadov, imeli so nekaj polpriložnosti, toda izid se ni spremenil.