Mariborčani po 189 minutah igre klonili in izpadli iz kvalifikacij za Ligo prvakov

Kišinjov, 26. 07. 2022 21.04 |

Nogometaši Maribora so na današnji povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij evropske Lige prvakov v Kišinjevu izgubili proti Šerifu iz Tiraspola z 0:1 (0:0). Na prvi tekmi pred tednom dni v Mariboru sta se prvaka Slovenije in Moldavije razšla brez golov. Edini gol na tekmi je v 88. minuti dosegel Momo Yansane.

Maribor je po porazu v moldavski prestolnici končal nastope v kvalifikacijah za Ligo prvakov. V nadaljevanju bo nastopil v evropski Ligi, v tretjem krogu kvalifikacij se bo pomeril s finsko ekipo HJK Helsinki, ki je proti češki Viktorii iz Plzna v dveh tekmah izgubila z 1:7. Prva tekma 3. kroga kvalifikacij evropske Lige bo 4. avgusta v Mariboru, povratna pa 11. avgusta v Helsinkih.

Zasedba iz štajerske prestolnice je v Kišinjev prišla brez Marka Božića, Martina Mileca in Aleksa Pihlerja, ki so poškodovani, trener Radovan Karanović pa je v uvodno postavo za evropsko tekmo prvič uvrstil Svena Šoštariča Karića in Roka Sirka.

Njegovi varovanci so v uvodnih 20 minutah prikazali disciplinirano predstavo. Gostitelji so prvo nevarno akcijo pred mariborskimi vrati uprizorili v 21. minuti, ko je Brazilec Guedes Borges podal z desne strani, švedski branilec Max Watson pa je žogo odbil v kot. Devet minut kasneje so moldavski prvaki posegli po močnem orožju, po predložku iz kota Kaya Tejana pa je bil poskus 201 cm visokega Stjepana Radeljića z glavo premalo natančen.

Tik pred odhodom na veliki odmor so Mariborčani ostali brez Nina Žuglja, zaradi poškodbe ga je zamenjal Argentinec z italijanskim potnim listom Ignacio Guerrico.

Trener Radovan Karanović v Kišinjevu ni mogel računati na Marka Božića, Martina Mileca in Aleksa Pihlerja. FOTO: Damjan Žibert

Usoden je bil rezervist

Drugi polčas je pripadel ekipi iz mednarodno nepriznane Pridnestrske republike. V 49. minuti so si gostitelji priigrali do tedaj najlepšo priložnost na tekmi, po silovitem strelu Rasheeda Ibrahima Akanbija pa se je nizozemski vratar Menno Bergsen le dotaknil žoge, ki se je od okvira vrat odbila v kot. Po njem je bil Radeljić znova najvišji v skoku, žoga pa je končala prek vrat.

V 59. minuti so gostitelji znova nevarno zagrozili, ko je Cedric Badolo z 18 metrov sprožil močan strel, žoga pa je zletela mimo desne vratnice. Sedem minut kasneje so zapretili tudi Mariborčani, po odbitku v domačem kazenskem prostoru je do strela prišel Ivan Brnić, žoga pa je zletela prek vrat.

Slovenski prvaki so do 88. minute odbijali vse napade Šerifa, v končnici rednega dela pa so bili nemočni. V črno jih je zavil gvinejski rezervist Momo Yansane, ki se je najbolje znašel v gneči pred mariborskimi vrati in dosegel edini gol na tekmi le tri minute zatem, ko je zamenjal Tejana.