Mariborčani rekordno sezono končali z remijem

Maribor, 20. 05. 2012 18.52 |

Nogometaši Maribora so v zadnjem, 36. krogu prve slovenske nogometne lige iztržili remi s Koprom (1:1), vijoličaste je poraza rešil Robert Berič, ki je v polno zadel v 88. minuti tekme. Mariborčani so sezono končali z rekordnimi 85 točkami.

V Mariboru veliko slavje. Mariborski nogometaši so pred številnim občinstvom visoko dvignili pokal za deseti naslov državnega prvaka in dosegli rekordnih 20 točk razlike pred drugouvrščeno Olimpijo. Koprčani na drugi strani pa so zapravili možnost preboja v evropski klubski pokal, v Ljudskem vrtu so vodili do 89. minute in dovolili izenačenje.

Stadion je bil spet bil dobro zaseden, veselica v okolici stadiona je trajala ves dan. Bogat spremljevalni program se je preselil na stadion. Gledalci so pričakovali novo zmago vijoličastih, ki bi zaključila izjemno uspešno sezono, ko so igrali v skupinskem delu evropske lige. Želja je bila prisotna, domači so pritiskali, sprožili veliko strelov, vendar pri tem bili nenatančni.

Mariborčani so v letošnji rekordni sezoni zbrali kar 85 točk.
Mariborčani so v letošnji rekordni sezoni zbrali kar 85 točk. FOTO: Damjan Žibert
V 15. minuti je Dalibor Volaš streljal z desne strani, žoga se je odbila od vratnice. V 25. minuti so gosti povedli. Matej Palčič je poslal predložek z desne strani, najvišji v skoku je bil drugi Matej - Pučko. Od takrat je sledilo še več napadov domačih, toda brez pravega učinka.

V drugem polčasu so imeli domači popolno prevlado, domači trener Darko Milanič je napad okrepil z Robertom Berićem. Ermin Hasić je imel veliko dela. Še največ v 79. minuti, ko so domači izvedli kot. Zoran Lesjak je streljal z glavo, Hasić pa žogo poslal v kot. Mariborčani so pletli mrežo okoli gostujočega gola, na koncu pa le prišli do izenačenja.
Berić je z roba kazenskega prostora našel luknjo v gostujoči obrambi in zadel mrežo.

Adnan Aganović je minuto pozneje zapravil izjemno priložnost za zmago Koprčanov. Bil je sam pred domačim vratarjem Markom Pridigarjem. Ta je njegov strel obranil in žogo poslal v kot. Nato so navijači poskrbeli za prekinitev tekme. Nekateri so namreč prehitro skočili v igrišče, začeli slačiti domače igralce, sodnik Darko Čeferin pa se je po nekajminutnem premoru odločil tekmo nadaljevati. V zadnjih trenutkih so domači zapravili priložnost za zmago, saj je Etien Velikonja iz bližine streljal visoko prek vrat.

Muraši od druge lige do Evrope

''Računica'' je bila enostavna. Mura je v boju za Evropo in visoko tretje mesto potrebovala zmago nad Celjani, drugi del naloge pa naj bi opravil Maribor z zmago ali neodločenim izidom proti Kopru. Oba scenarija sta se uresničila, tako da si je soboški klub zagotovil igranje v kvalifikacijah evropske lige v prihodnji sezoni.

Triglav se bo za obstanek v prvi ligi pomeril z Dobom

Triglav je bil že pred zadnjim krogom na devetem mestu in s tem v dodatnih kvalifikacijah za obstanek v prvi ligi, Goričani pa niso imeli več možnosti za mesta v Evropi. Obe ekipi sta zato nastopili oslabljeni, gostje so imeli na rezervni klopi le štiri igralce, pri domačih pa so manjkali nekateri sicer standardni člani začetne enajsterice, ki jih čakajo pomembnejše kvalifikacije z Dobom.

Nafta se seli v drugo ligo

Dvoboj Rudarja in Nafte ni odločal o ničemer več. Rudar je bil v varnem zavetju sredine lestvice, medtem ko je bila Nafta že "določena" za odhod v nižji rang tekmovanja. Slednja je tokrat kapitulirala že po 17 minutah, saj je do takrat iz svoje mreže pobrala že štiri žoge, tri po zaslugi Mateja Podlogarja. Rudar je sezono končal na šestem, Nafta pa na zadnjem, desetem mestu.

Ermin Šiljak se z Olimpijo veseli drugega mesta.
Ermin Šiljak se z Olimpijo veseli drugega mesta. FOTO: Damjan Žibert

Zmaji z zmago potrdili drugo mesto

Ljubljanski nogometaši so z zmago končali sezono 2011/12 in potrdili drugo mesto na lestvici. Do 19. zmage v sezoni so prišli po zaslugi zadetka Daliborja Radujka. Na drugi strani so znova zdesetkani gostitelji doživeli 18. poraz in tekmovanje sklenili na sedmem mestu.

Domžale - Olimpija Ljubljana 0:1 (0:0)
Mura 05 - Celje 3:0 (1:0)
Maribor - Luka Koper 1:1 (0:1)
Triglav - Hit Gorica 2:0 (2:0)
Rudar Velenje - Nafta Lendava 5:2 (4:0)