Nogomet

Marseille se je izognil kazni izključitve iz evropskih tekmovanj

Marseille, 20. 06. 2020 07.39 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Olympique Marseille bo moral plačati tri milijone evrov kazni zaradi kršenja finančnega fair playa. Francoski klub bo zaradi kršitev iz lanskega leta v naslednjih dveh sezonah (2020/21, 2021/22) dobil tudi 15 odstotkov manj denarja za sodelovanje v evropskih klubskih tekmovanjih. Ob denarni kazni pa je dobil tudi tako, ki se bo poznala na igrišču. Olympique bo imel lahko na seznamu za naslednje tri evropske sezone (2020/21, 2021/22 in 2022/23) po največ 23 igralcev.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Marseille, ki je bil drugi v ligi, preden so konec aprila dokončno odpovedali zaključek sezone, pa se je izognil kazni izključitve iz evropskih tekmovanj. Grozila mu je zaradi precej presežene največje določene izgube. Zaradi izgube 78,5 milijona evrov v sezoni 2017/18 je klub znižal proračun in plače igralcem ter obljubil, da potem ne bo presegel 50 milijonov negativnega stanja, kar pa se je z 91 milijoni minusa zgodilo že v sezoni 2018/19.

Klub se je branil z argumenti, da je lastnik Frank McCourt od oktobra 2016 že opravil obsežna vlaganja –250 milijonov evrov – ter da se negativno stanje umirja, kar pa ni v celoti prepričalo posebne komisije Uefe.

  • festival
  • festival 1
  • festival 2
  • Festival 3
  • Poletna noč
  • Stvarjenje
  • El Amor Brujo
  • The Duke Ellington
  • Kronanje Popeje
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Cluster
  • Fantom
  • EuroCubans
  • Vicente Amigo
  • Robben
  • Munchnski virtuosi
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.