Mbappe junak osme prvenstvene zmage PSG-ja

Pariz, 01. 10. 2022 22.50 |

Serijski francoski prvak PSG tudi letos strumno koraka do nove zvezdice. Po devetih krogih je še brez poraza, na svojem kontu ima kar osem zmag. Za zadnjo so bili Parižani v soboto zvečer boljši od Nice z 2:1. Prvi gol za domače je na Parku princev dosegel Lionel Messi, drugega ob izidu 1:1 pa v 83. minuti Kylian Mbappe.

Osma tekma in osmi zadetek za Kyliana Mbappeja v tej sezoni francoskega prvenstva. FOTO: AP

Kljub sanjskemu uvodu v novo sezono si PSG še ni priigral večje prednosti, za ovratnik mu namreč diha Marseille, ki je prav tako še neporažen in ima le dve točki manj od Kyliana Mbappeja in druščine. Tretji je Lorient, ki s tekmo manj zaostaja za šest točk.

Poleg obračuna PSG – Nice smo v Ligue 1 v soboto spremljali še eno tekmo, in sicer je Stade Rennais na gostovanju s 3:1 slavil v rojstnem mestu Arsena Wengerja – Strasbourgu. Rennes je trenutno peti in v nizu petih tekem brez poraza, Strasbourg pa je na skromnem 18. mestu, ima le eno zmago in dva remija.