Mbappe postal najmlajši igralec s 100 goli v Ligue 1

Pariz, 22. 03. 2021 11.56 |

Na derbiju PSG-ja proti Lyonu je mladi francoski napadalec Kylian Mbappe dokazal, da ima vse niti v svojih rokah. Ob dveh zadetkih je postal najmlajši strelec 100 zadetkov v zgodovini Ligue 1. Herveju Revelliju (St. Etienne) je ta dosežek uspel v letu 1969.

Paris Saint Germain je na pomembni tekmi v gosteh proti Lyonu dosegel prepričljivo zmago, in sicer s 4:2. Dva jubilejna zadetka je dosegel Mbappe, po enega pa še Di Maria in Pereira. Po tem, ko si je vodilni Lille privoščil poraz proti predzadnjemu Nimesu, sta se za prvo mesto pomerila slednja. Uspešnejši je bil PSG in se tako zavihtel na vrh francoske lestvice.

Kylian Mbappe je bil zagotovo prvi zvezdnik tekme v Lyonu. Dosegel je že svoj 100. zadetek v francoskem prvenstvu. Mbappe je 84 zadetkov dosegel pri PSG-ju, 16 pa pri Monacu. Tako je pri vsega 22 letih postal najmlajši igralec v zgodovini francoskega prvenstva, ki mu je to uspelo. "To je še en mejnik v moji karieri, še en korak v zgodovini," je dejal mladi nogometaš.

Francoski superzvezdnik je sicer v sredini drugega polčasa odšepal z igrišča, zamenjal pa ga je brazilec Neymar, ki se je po poškodbi znova vrnil na igrišče. Brazilski reprezentant je izpustil kar devet zaporednih tekem. Trener Mauricio Pochettino je dejal, da je bil Mbappe zamenjan iz previdnosti, saj je čutil bolečino – v prvem polčasu si je zvil gleženj. Mbappejeva poškodba naj ne bi bila resna in kaj kmalu naj bi bil nared za vrnitev.

"Zelo sem zadovoljen z našim nastopom, odigrali smo zelo dobrih 60 minut, proti zelo težkemu nasprotniku, čestitati želim igralcem," je po tekmi povedal Pochettino. "Nadaljevati moramo takšno igro in to vso tekmo, s trdim delom bomo to dosegli. Še vedno smo aktualni tako v Ligue 1, francoskem pokalu, kot tudi Ligi prvakov," je še dodal za francoski L'Equipe.

Neymar mlajši in Kylian Mbappe.
Neymar mlajši in Kylian Mbappe. FOTO:

PSG medtem čaka kar naporno obdobje – po mednarodnih tekmah se bodo najprej pomerili s Lillom (za utrditev na lestvici), nato pa jih 7. aprila čaka četrtfinale ter ponovitev lanskega finala Lige prvakov z munchenskim Bayernom. Kljub Neymarjevi vrnitvi bi bil za Parižane velik udarec, če bi Mbappe tekmo zamudil.