Mbappe z 201. zadetkom postal nesporni kralj PSG-ja

Pariz, 04. 03. 2023 23.02 |

Pariški Saint-Germain je v 26. krogu francoskega nogometnega prvenstva premagal Nantes s 4:2 in vpisal jubilejno dvajseto zmago v sezoni. Ob tekmi več ima 11 točk prednosti pred drugouvrščenim Marseillom ter še eno več od Lensa na tretjem mestu.

Slednji je danes popoldan zgolj remiziral z Lillom 1:1, z enakim rezultatom pa se je končala tudi petkova tekma med Nico in Auxerrom.

Parižani so v 17. minuti že vodili z 2:0 - zadela sta Lionel Messi in Jaouen Hadjam v lastno mrežo, gostje pa so do odmora izid izenačili.

Kylian Mbappe je nov rekorder PSG-ja
Kylian Mbappe je nov rekorder PSG-ja FOTO: AP

V 60. minuti je Danilo Pereira zadel za 3:2, končni izid pa je v 92. minuti postavil Kylian Mbappe, ki je z 201. golom postal najboljši strelec v zgodovini PSG. Prehitel je Edinsona Cavanija.

V nedeljo sledijo dvoboji Troyes - Monaco, Montpellier - Angers slovenskega reprezentanta Mihe Blažiča, Reims - Ajaccio, Strasbourg - Brest, Toulouse - Clermont, Lyon - Lorient in Rennes - Marseille.