Mbappejev hat-trick za nove tri točke PSG-ja

Reims, 11. 11. 2023 23.00 |

N.M., STA
2

Parižani so se v 12. krogu francoskega prvenstva s tremi zadetki Kyliana Mbappeja vrnili na prvo mesto lestvice. Boljši so bili od Reimsa, mrežo je Mbappe zatresel v 3., 59. in 82. minuti. Najboljši strelec prvenstva je tako že pri svojih 13 zadetkih. Le Havre, ki ga vodi slovenski strateg Luka Elsner, pa je igral 0:0 s tretjeuvrščenim Monacom.

PSG je v Reimsu pri četrtouvrščeni ekipi povedel v tretji minuti, uspešen je bil Kylian Mbappe, ki je za svoj 11. gol v sezoni unovčil podajo Ousmana Dembeleja. Francoski zvezdnik pa se pri tem ni ustavil, v statistiko je namreč vpisal še 12. in 13. gol, s katerima je potrdil zmago favoritov v 59. in 82. minuti.

V Le Havru, ta je trenutno šesti v ligi, se mreži nista zatresli, tako da so domači vpisali kar veliko točko proti favoritu. So bili pa Elsnerjevi fantje celo blizu zmagi, saj so imeli v sodniškem dodatku na voljo enajstmetrovko, ki pa jo je Samuel Grandsir slabo izvedel.

Statistika tekme Reims - PSG
Statistika tekme Reims - PSG FOTO: Sofascore.com

Že v petek so nogometaši iz Nice igrali 0:0 v Montpellieru, na drugem mestu za Parižani zaostajajo za točko.

V nedeljo bodo na sporedu tekme Clermont - Lorient, Lille - Toulouse, Metz - Nantes, Rennes - Lyon in Lens - Marseille, 7. decembra pa bo še obračun Brest - Strasbourg.