
Prvo mesto je po pričakovanju osvojil zvezdnik Barcelone Lionel Messi, ki je zanesljivo premagal napadalca Reala Gonzala Higuaina in napadalca Manchester Cityja Sergia Aguera.
"Izredno sem počaščen. Dobil sem veliko nagrad v raznih izborih, a prave domače še nimam," je ob prihodu na počitnice v domovino dejal Messi, ki je nagrado za najboljšega športnika Argentine dobil prvič. Pred tem ga je vedno nekdo premagal, ali je bil to tenisač Juan Martin del Potro (2010) ali igralka hokeja na travi Luciana Aymar (2009).
Messi je letos z Barcelono osvojil kar pet naslovov, zmagal je v ligi prvakov, španskem prvenstvu, španskem pokalu, svetovnem klubskem prvenstvu in španskem superpokalu. V 70 tekmah je dosegel kar 59 golov.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.