Messi zadel in se poklonil Maradoni ob remiju Argentine

Buenos Aires, 04. 06. 2021 10.12 |

Argentinski nogometni zvezdnik Lionel Messi je na tekmi petega kroga južnoameriških kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2022 proti Čilu v 24. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, a to ni bilo dovolj, da bi njegova reprezentanca na domačem igrišču vknjižila tri točke. Alexis Sanchez je namreč 12 minut zatem izenačil in postavil končni izid.

Lionel Messi je svoj zadetek posvetil Diegu Armandu Maradoni.
Lionel Messi je svoj zadetek posvetil Diegu Armandu Maradoni. FOTO: AP

Domačini so do enajstmetrovke prišli po prekršku nad Interjevim Lautarom Martinezom, ki ga je storil Guillermo Maripan. V čilskem taboru so po odločitvi izbruhnili glasni protesti, posredoval je celo VAR, a je glavni sodnik ostal pri prvotni odločitvi. Lionel Messi je nato z bele točke nekdanjega soigralca pri Barceloni Claudia Brava poslal v napačno smer in zanesljivo zadel za 1:0.

Do izenačenja je prišlo v 36. minuti. Po predložku s prostega strela je na drugi vratnici žogo preusmeril Gary Medel, Alexis Sanchez pa jo je povsem osamljen le še porinil v nebranjeni del mreže. V drugem delu se izid ni več spreminjal. To je bil drugi remi Argentine v kvalifikacijah, a je na lestvici za zdaj še vedno na drugem mestu. Za doslej stoodstotno Brazilijo, ki bo tekmo proti "vročemu" Ekvadorju odigrala v petek, zaostaja za točko.

Spomenik in posebne majice
Pred stadionom Santiago del Estero v Buenos Airesu so pred tekmo odkrili spomenik Diegu Armandu Maradoni. "Čudno je bilo, da ga ni bilo tu, zagotovo pa je bil z nami, saj vemo, koliko mu je reprezentanca pomenila," je dejal Messi, ki je nosil majico z Maradonovim likom na prsih. To je bila obenem sploh prva tekma argentinske izbrane vrste, odkar je novembra lani preminila ena največjih legend svetovnega nogometa.

Urugvaj in Paragvaj sta se razšla brez zadetkov, Kolumbija pa je v gosteh s 3:0 ugnala zadnjeuvrščeni Peru, ki je od konca prvega polčasa pa do 60. minute igral z igralcem manj. Strelci golov so bili Yerry Mina v prvem ter Mateus Uribe in Luis Diaz v drugem delu. Za domače je rdeči karton prejel Miguel Trauco, za goste pa v 60. minuti Daniel Munoz

Že v četrtek je Bolivija s 3:1 premagala Venezuelo, dva gola je prispeval Marcelo Moreno.