Messi zrežiral zmago blaugrane na katalonskem derbiju, mreža Oblaka ostala nedotaknjena

Barcelona, 30. 03. 2019 18.07 |

V 29. krogu španske Primere sta se na Camp Nou udarila Barcelona in Espanyol. Kljub pritisku v prvem polčasu pa si je četa Ernesteja Valverdeja šele v drugem delu zagotovila zmago. Pod oba zadetka se je podpisal argentinski nogometni virtuoz Lionel Messi (2:0). Nogometaši madridskega Atletica so gostovali pri Alavesu ter vknjižili zmago s 4:0.

Po reprezentančnem premoru se je dogajanje razživelo tudi na španskih zelenicah. Prvi polčas katalonskega derbija na Camp Nou je zaznamovala Barcelona.Varovanci Ernesteja Valverdeja so bili nevarnejši od začetnega sodnikovega žvižga, s hitro igro pa so goste povsem stisnili na njihovo polovico. Prvo priložnost je že v 8. minuti iz rok izpustil Lionel Messi, ta je smuknil mimo gostujoče obrambe, sprožil strel proti vratom, a je smer žoge v zadnjem trenutku spremenil eden izmed Espanyolovih branilcev ter jo preusmeril čez prečko.

Coutinho naj bi se v poletnem prestopnem roku vrnil na Otok, tokrat v vrste velikega Liverpoolovega rivala Uniteda. FOTO: AP

Posest žoge v uvodnih minutah je pričala o veliki premoči na zelenici, belo-modra obramba pa je z zadnjimi močmi zaustavljala poskuse argentinskega nogometnega virtuoza in njegovih soigralcev. V 21. minuti je Messi s podajo zaposlil Luisa Suareza, slednji pa je žogo prepustil vtekajočemu Ivanu Rakitiću. Hrvat je z roba kazenskega prostora sprožil udarec proti vratom, žoga pa je le za las zgrešila vratnico.

Devet minut kasneje je veselje blaugrane preprečil čuvaj gostujoče mreže Diego Lopez, ki je s požrtvovalno obrambo izbil novo priložnost Barcelone. Po podaji Messija s prostega strela je poskušal Gerard Pique. Šele v drugem delu polčasa je nekaj resnejšega dela dobila tudi domača obramba. Po strelu Victorja Sancheza je moral posredovati Clement Lenglet, domači pa so se odzvali z novim strelom Messija, ki pa ni resneje ogrozil Espanyolovih vrat. V sodnikovem podaljšku je dogajanje na Camp Nou obstalo, po prekršku nad Philippejem Coutinhom se je sodnik po pomoč obrnil na VAR, vendar enajstmetrovke na žalost domačih navijačev ni dosodil.

Kitajski nogometni junak Wu Lei je v igro vstopil s klopi v 64. minuti.
Kitajski nogometni junak Wu Lei je v igro vstopil s klopi v 64. minuti. FOTO: AP
Valverde z remijem po prvem polčasu ni bil niti najmanj zadovoljen. V 59. minuti je v igro poslal nekaj svežih moči: Sergija Roberta in Malcoma. Prav slednji je bil nevaren že minuto po prihodu na igrišče, sprožil je strel proti desni vratnici, v zadnjem trenutku se je z obrambo izkazal Lopez. Po 70 minutah tekme so nogometaši Barcelone vendarle našli pot do gostujoče mreže. Priložnost s prostega strela se je ponudila Messiju.

Žogo je poslal čez živi zid proti vratom, v zadnjem trenutku je pristala na glavi nesrečnega Sancheza, ki jo je nerodno potisnil v mrežo. Domači so bili nevarni tudi v nadaljevanju, v izdihljajih tekme pa so svojo dominanco na zelenici potrdili z novim zadetkom. Malcom je z lepo podajo zaposlil argentinskega maestra, ki je žogo poslal v oddaljeni kot vrat za končnih 2:0.

Morata je dosegel že četrti zadetek v dresu colchonerosov.
Morata je dosegel že četrti zadetek v dresu colchonerosov. FOTO: AP

Škofjeločan prispeval k zmagi Atletov
Varovanci Diega Simeoneja so na gostovanju pri Alavesu mrežo zatresli že v 5. minuti. Antoine Griezmanne je z lepo podajo našel prostega Saula Nigueza, slednji pa je vtekel iz desne strani ter pospravil žogo za hrbet domačega čuvaja vrat. Na nov zadetek Atletov ni bilo potrebno čakati dolgo. Šest minut kasneje se je mreža Alavesa zatresla že drugič.

Diego Costa je s projektilom z roba kazenskega prostora proti oddaljeni vratnici še povišal prednost gostov. Po drugem prejetem zadetku so se domači le uspeli zbrati ter si do konca prvega polčasa priigrali dve obetavni priložnosti za izenačenje, vendar je obramba colchonerosov uspela pravočasno počistiti pred vrati Jana Oblaka.

Po polčasu je Simeone na zelenico poslal sveže moči, namesto Coste je vstopil Thomas Lemar. Poletna pridobitev Atletica je v 59. minuti poskrbela za podajo, ki je našla Alvara Morato, Španec pa je še tretjič na tekmi pokopal žogo v mrežo. Nogometaši Alavesa so bili prepričani, da je bil zadetek dosežen iz prepovedanega položaja, sodnik se je zato po pomoč zatekel k VAR ter po pregledu posnetka gol potrdil. Thomas Partey pa se je podpisal pod zadnji zadetek na tekmi za 4:0, z razdalje je sprožil natančen strel v zgodnji levi kot vrat.