Mihelič zagotovil zmago Sloveniji

Ljubljana, 31. 03. 2009 18.36 |

STA, T.Š.
7

Mlada slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v uvodni kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu leta 2011 na Malti premagala domačo ekipo z 2:0.

Rene Mihelič
Rene Mihelič FOTO: Damjan Žibert

Mladi slovenski nogometaši so iztržili prve točke v kvalifikacijah za EP, ki bo čez dve potekalo na Danskem. Oba zadetka je zabil kapetan moštva Rene Mihelič. Prvič je bil uspešen v 33. minuti iz prostega strela, drugič pa je zadel v 64. minuti iz enajstmetrovke.

Igra je bila v prvem polčasu enakovredna do 15. minute, nato pa so varovanci Tomaža Kavčiča vse bolj prevzemali pobudo. V 33. minuti so imeli Slovenci napad, ki so ga Maltežani ustavili s prekrškom nad Plutom. Prosti strel je z leve strani izvajal Mihelič, ki je žogo poslal čez živi zid in v mrežo vratarja Bonella. Do konca prvega dela bi lahko Slovenci vodstvo še povišali, vendar je strele Velikonje, Tolimirja in Iličića domači vratar ukrotil.

Podobno je bilo tudi v drugem delu; Slovenija je bila boljši tekmec in je brez težav nadzirala potek tekme. V 66. minuti so domači nogometaši v gneči v kazenskem prostoru nepravilno ustavili Balažica. Odgovornost je prevzel Mihelič in z natančnim strelom z enajstih metrov povišal vodstvo na 2:0.

"Seveda sem zadovoljen z zmago. To je bila naša prva kvalifikacijska tekma in bila je takšna, kot smo pričakovali, trda, Malta pa je igrala agresivno. Naš pristop je bil pravi, lahko pa bi dali še kakšen gol. Ta generacija je znova pokazala, da ima pravi karakter," je nastop ocenil selektor Kavčič, ki tokrat sicer ni mogel računati na Tima Matavža, saj je poškodovan.

Kvalifikacije v skupini 8 se bodo za Slovence nadaljevale šele v začetku septembra, ko bo Slovenija najprej gostila Francijo, nato pa v gosteh igrala z Belgijo. V skupini 8 je poleg Slovenije, Malte, Francije in Belgije še Ukrajina. V drugi del bodo napredovale zmagovalke desetih skupin in štiri najboljše drugouvrščene ekipe. Med temi bodo nato dodatni dvoboji določili sedem udeleženk, ki se bodo na EP 2011 pridružile gostiteljem Dancem.

Malta – Slovenija 0:2 (0:1)