Milan z zmago v zadnjem krogu po enajstih letih znova prvak

Sassuolo/Milan, 22. 05. 2022 19.57 |

Milan je po prepričljivi zmagi 3:0 proti Sassuolu po dolgih enajstih letih znova postal italijanski prvak. Inter kljub domači zmagi z enakim izidom proti Sampdorii ni ubranil naslova.

Že po 36 minutah igre v Sassuolu je bilo jasno, kam bo romal letošnji pokal Serie A. Izkušeni Francoz Olivier Giroud, je pomiril živce zvestih Milanovih navijačev in z zadetkoma v 17. ter 32. minuti, svoje moštvo popeljal v prepričljivo vodstvo 2:0. Obakrat je bil podajalec Rafael Leao, ki je s tretjo podajo na tekmi zaposlil odhajajočega Francka Kessieja, ki je razblinil vse upe mestnega tekmeca Interja v presenečenje v zadnjem krogu.

Sassuolo - Milan
Sassuolo - Milan FOTO: Sofascore.com

Prav Inter je branil naziv državnega prvaka in je po zaostanku dveh točk pred zadnjim krogom upal na čudež. Svojo nalogo na domačem stadionu so Samir Handanović in njegovi soigralci opravili pohvalno. V prvem polčasu sicer niso zadeli, ampak jih je spodbuda trenerja Simoneja Inzaghija med polčasom očitno zadostno spodbudila, da so že po 57 minutah vodili 3:0. V 49. minuti je naprej mrežo gostov zatresel Hrvat Ivan Perišić. Njegovemu vzoru pa je z zadetkoma v 55. in 57. minuti pohvalno sledil Joaquin Correa.

Na zgodnji nedeljski tekmi med Spezio in Napolijem, so s 3:0 slavili slednji. V 4. minuti je zadel Matteo Politano, v 25. Piotr Zielinski in v 36. Diego Demme

Izidi zadnjega kroga italijanske Serie A:

Torino - Roma 0:3 (0:2)

Genoa - Bologna 0:1 (0:0) (Rok Vodišek ni branil za Genoo)

Atalanta - Empoli 0:1 (0:0)

(Josip Iličić je igral od 83. minute za Atalanto) (Petar Stojanović je igral celo tekmo za Empoli) (Leo Štulac je igral od 68. minute in dosegel gol za Empoli)

Fiorentina - Juventus 2:0 (1:0)

Lazio - Hellas Verona      3:3 (2:2)

Spezia - Napoli 0:3 (0:3)

Inter Milano - Sampdoria 3:0 (0:0) (Samir Handanović je branil celo ekmo za Inter)

Sassuolo - AC Milan 0:3 (0:3)