Khazri prinesel Tuniziji prestižno, a pirovo zmago proti Franciji

Al Rayyan, 30. 11. 2022 16.01 |

A.V., M.D.
10

Francozi so v zadnji obračun skupinskega dela vstopili z nekaj menjavami v začetni enajsterici, kar so Tunizijci znali izkoristiti. Z zadetkom Wahbija Khazrija v 58. minuti so bili vse do zadnjega sodnikovega žvižga v igri za napredovanje v osmino finala, a jih je kljub prestižni zmagi čakalo grenko spoznanje ob zmagi Avstralije nad Dansko. Iz skupine D v izločilne boje tako potujeta Francija in Avstralija.

Steve Mandanda, Youssouf Fofana, Axel Disasi, Eduardo Camavinga, Matteo Guendouzi, Jordan Veretout, Randal Kolo Muani in Kingsley Coman so prvič na tem svetovnem prvenstvu tekmo začeli v prvi enajsterici, Ibrahima Konate pa je na drugi tekmi proti Danski v igro vstopil v drugem polčasu. Aurelien Tchouameni je bil edini, ki je obe tekmi na prvenstvu do zdaj začel od prve minute. Rafael Varane je po povratku po poškodbi začel le tekmo proti Danski.

Statistika tekme Tunizija vs. Francija (1:0)
Statistika tekme Tunizija vs. Francija (1:0) FOTO: Sofascore.com

Francozi so v tekmo pričakovano vstopili nekoliko zadržano, Tunizijci pa so že v osmi minuti zatresli mrežo Mandandaja, a je sodnik zaradi prepovedanega položaja strelca Naderja Ghandrija gol upravičeno razveljavil. V prvem polčasu smo videli bore malo pravih priložnosti, čeprav so imeli Tunizijci več od igre. Slednji so tudi v drugi polčas vstopili precej bolj zavzeto kot tekmeci in v 58. minuti zasluženo prišli do vodstva 1:0. Wahbi Khazri je na sredini igrišča odvzel žogo nerazpoloženemu Youssoufu Fofanaju in hitro krenil proti francoskim vratom, zaključni udarec z roba kazenskega pa je bil dovolj močan in natančen, da je matiral nemočnega Mandandaja.

Francozom se je maščeval ležeren pristop k tekmi in, ko je selektor Didier Deschamps uvidel, da je vrag odnesel šalo, je za zadnjih 20 minut v igro poslal rezervista Kyliana Mbappeja in Antoina Griezmanna. Omenjeni dvojec je vnesel svežo energijo v francosko zasedbo, ki je postajala iz minute v minuto nevarnejša za tunizijska vrata. Globoko v sodnikovem dodatku, natančneje v 98. minuti, je napadalec madridskega Atletica Griezmann zatresel tekmečevo mrežo, a je video pomočnik pokazal, da se je Francoz nahajal v prepovedanem položaju. Kljub razveljavljenemu zadetku in veliki zmagi je bilo to vseeno premalo, saj so Avstralci nekaj trenutkov pred tem prav tako slavili v dvoboju z Dansko.