Monaco odpihnil bledi PSG

Monako, 20. 03. 2022 15.13 |

Nogometaši Monaca so na derbiju 29. kroga francoske lige s kar 3:0 premagali prvouvrščeni PSG in se tako nekoliko približali mestom, ki vodijo v evropska tekmovanja. Z dvema zadetkoma je Monačane do zmage popeljal kapetan Wissam Ben Yedder. PSG-jeva zvezdnika Kylian Mbappe in Neymar pa ob odsotnosti Messija več kot rumenega kartona nista uspela pridelati.

Youssouf Fofana je z desne strani je lepo podal v PSG-jev kazenski prostor, kjer je z utekanjem Presnela Kimpembeja prehitel Monakov kapetan Wissam Ben Yedder. Francoski reprezentant je z ravno pravšnjim dotikom žogo mojstrsko preusmeril v gol Gianluigija Donnarumme, ki je bil nemočen.

Wissam Ben Yedder je bil z dvema zadetkoma najboljši igralec tekme
Wissam Ben Yedder je bil z dvema zadetkoma najboljši igralec tekme FOTO: AP

Parižani bi lahko v 44. minuti izenačili, ko je po podaji Kyliana Mbappeja do strela prišel Achraf Hakimi, a mu je Alexander Nübel strel ubranil. PSG je imel na voljo še kot, po katerem je do strela prišel Leandro Paredes, a je meril visoko prek vrat.

Po dobri uri igre (v 68. minuti) pa je znova udaril Monaco. Uspešen je bil Kevin Volland, ki je v igro v stopil le štiri minute prej, v vmesnem času pa mu je uspelo prejeti še rumen karton. Monačani so akcijo znova speljali po desni strani, tokrat je bil kreator Ben Yedder. Strelec prvega gola je podal Rubnu Aguilarju, ki je žogo podaljšal v sredino, tam pa jo je v gol z desnico pospravil Volland.

Nogometaši Monaca slavijo zadetek proti PSG-ju
Nogometaši Monaca slavijo zadetek proti PSG-ju FOTO: AP

V 81. minuti je Kimpembe odpovedal na celi črti in utopil upe Parižanov. 26-letni Francoz je zamujal pri pokrivanju Vollanda, nato pa se ga je odločil spotakniti na robu kazenskega prostora. Glavnemu sodniku ni preostalo drugega, kot da dosodi enajstmetrovko za Monako in Kimpembeja kaznuje s kartonom, ki je bil na branilčevo srečo rumene barve. Žogo si je na belo piko nastavil Ben Yedder in jo, kljub ne najboljši izvedbi, poslal za hrbet Donnarumme. Italijanski vratar je bil sicer na žogi, a mu je ta ob slabem posredovanju ušla v gol.

Statistika tekme Monaco - PSG

Monaco se sedaj po 29 odigranih tekmah s 44 točkami nahaja na sedmem mestu in za četrtouvrščeno Nico zaostaja šest točk. Parižani po četrtem porazu v ligaški sezoni ostajajo trdno na prvem mestu, najbližji zasledovalec Marseille za njimi pa ob tekmi manj zaostaja 15 točk.