Monaco še naprej za petami PSG

Pariz, 11. 04. 2021 19.33 |

STA, M.G.
0

Monaco, ki ga vodi nekdanji trener Bayerna Niko Kovač, je v 32. krogu francoskega prvenstva danes premagal Dijon s 3:0 in se drugouvrščenemu PSG, ki je v soboto slavil v Strasbourgu s 4:1, znova približal na točko zaostanka. Vodilni Lille ima po petkovi zmagi v Metzu z 2:0 še naprej tri točke prednosti pred PSG ter štiri pred Monacom.

Guillermo Maripan
Guillermo Maripan FOTO: AP

Zasedba iz kneževine je šele v drugem polčasu strla odpor zadnjeuvrščene ekipe francoskega prvenstva iz Dijona. V 50. minuti je najprej zadel Črnogorec Stevan Jovetić, nato pa je dva gola zabil še Wissam Ben Yedder. Prvega v 63., drugega pa v 89. minuti z 11-metrovke. Lille je že v petek slavil v Metzu z 2:0, za varovance Christopha Galtierja sta zadetka dosegla Turka Burak Yilmaz in Zeki Celik.

Parižani so v generalki za torkovo povratno četrtfinalno tekmo Lige prvakov proti Münchenčanom v Strasbourgu zanesljivo zmagali. Za PSG so zadeli Kylian Mbappe, Pablo Sarabia, Moise Kean in Leandro Paredes, za gostitelje pa je edini gol zabil Dion Sahi.

Povratni tekmi četrtfinala Lige prvakov na Kanalu A in VOYO.

Danes je bilo na sporedu še pet tekem. Lens je zanesljivo premagal Lorient s 4:1, s tem izidom je St. Etienne opravil z Bordeauxom. Rennes je ukanil Nantes z 1:0, Brest in Nimes sta se razšla z nedoločenim izidom 1:1, Nica in Reims pa brez golov.