Monaco v drugem polčasu do pomembne zmage, Lille le remiziral

Monako, 28. 02. 2021 15.43 |

Nogometaši Monaca nadaljujejo uspešne nastope v francoski ligi. V 27. krogu so premagali Brest z 2:0 in na četrtem mestu ohranili stik z vrhom lestvice. Vodilno moštvo Ligue 1 Lille pa je na domačem igrišču igralo 1:1 proti Strasbourgu.

Lille je imel žogo precej več v posesti in prevladoval, a v 36. minuti je gostom vodstvo priigral Ludovic Ajorque. V 87. minuti pa so domači vendarle zadeli, med strelce se je vpisal Jose Fonte, točka pa je dovolj, da bo Lille ostal na vrhu lestvice tudi po tem krogu. Tik pred koncem je imel Strasbourg sicer izjemno priložnost za zmago, neoviran v kazenskem prostoru je streljal Habib Diallo, Mike Maignan pa se je izkazal, tako da je ostalo pri 1:1.

Niko Kovač letos sedi na klopi Monaca, s katerim mu gre odlično.
Niko Kovač letos sedi na klopi Monaca, s katerim mu gre odlično. FOTO: AP

Monaco, ki je neporažen 12 tekem zapovrstjo v vseh tekmovanjih, je že v prvem polčasu zapravil najstrožjo kazen, ko je zgrešil Wissam Ben Yedder, v drugem polčasu pa sta zmago ekipi Nika Kovača prinesla Stevan Jovetić (76.) in Kevin Volland (90.).

V soboto so nogometaši Paris St. Germaina gostovali pri zadnjeuvrščenem Dijonu in zmagali s 4:0, dva gola je dosegel Kylian Mbappe. Metz je v gosteh premagal Bordeaux z 2:1, v petek pa so nogometaši Nice v gosteh prav tako z 2:1 odpravili Rennes.