Moskovski Spartak znova boljši od Napolija

Moskva, 24. 11. 2021 18.54 |

Moskovski Spartak je na današnji edini nogometni tekmi 5. kroga evropske lige v Rusiji premagal Napoli z 2:1 (2:0). Spartak je Napoliju prizadejal že drugi letošnji poraz na medsebojnih tekmah, konec septembra je na Apeninskem polotoku slavil s 3:2. V četrtek bo na sporedu še druga tekma skupine C med Leicestrom in Legio iz Varšave.

Za Moskovčane je oba gola na današnji tekmi dosegel ruski reprezentant Aleksander Soboljev, prvega v tretji minuti po uspešnem strelu z 11-metrovke, drugega pa v 28. minuti. Za Neapeljčane je edini zadetek prispeval Makedonec Elif Elmas v 64. minuti.

Spartak - Napoli
Spartak - Napoli FOTO: Sofascore.com

Ruska ekipa se je po današnji zmagi po številu točk izenačila z Napolijem. Obe zasedbi sta po nepopolnem petem krogu zbrali po sedem točk, njuna zasledovalca pa sta zelo blizu. Poljska ekipa je na dosedanjih štirih tekmah zbrala šest, angleška pa pet točk.