Chelsea se je v tem prestopnem roku okrepil z Juanom Cuadradom, a se je v zameno moral odreči uslugam svetovnega prvaka z nemško reprezentanco Andreja Schürrleja, ki se je preselil v Wolfsburg. Podobne politike so se Londončani držali tudi lani poleti, ko so zaradi prihoda Diega Coste, Cesca Fabregasa in Filipeja Luisa, Stamford Bridge zapustili David Luiz, Romelu Lukaku in Demba Ba. Trenutno vodilno moštvo Premier League to počne zato, da deluje v skladu s Fifinimi pravili finančnega fair playa. Na drugi strani je Manchester City, ki je bil zaradi nespoštovanja omenjenih predpisov že kaznovan, v tem prestopnem roku odštel 36 milijonov evrov za Wilfrieda Bonyja. Moštvo, ki ga vodi Manuel Pellegrini, za razliko od Chelseaja ni prodalo nobenega nogometaša, ampak je zgolj posodilo Matijo Nastasića in Scotta Sinclairu Schalkeju oziroma Aston Villi.
Takšno poslovanje Manchester Cityja močno jezi Joseja Mourinha, ki je v petek prekinil medijski molk. "Pred 18 meseci, ko sem se pred prihodom v klub srečal z lastnikom (Romanom Abramovičem), mi je razložil, kako bomo poslovali. Gospod Abramovič želi popolno spoštovanje pravil Fifinega finančnega fair playa. Da zadržimo dobro moštvo in se lahko kosamo s finančno močnejšimi ekipami, ki jih ta pravila ne zanimajo in jih ne spoštujejo, moramo trdo garati. Zmeraj poskušam analizirati igralce, ki bi jih lahko prodali, in tiste, ki jih lahko kupimo. A ko pride do številk, stvari več niso v mojih rokah. To je zanimiv izziv. Edina slaba stran je, da moraš tekmovati z ekipami, ki se ne držijo pravil. Mislim, da ne bi smel biti prvak, če si že bil kaznovan, ker nisi spoštoval finančnega fair playa," je predstavnike Manchester Cityja zbodel Mourinho. Chelsea ima sicer pred Cityjem trenutno pet točk naskoka, na vprašanje, kako bi morali biti 'grešniki' kaznovani, pa je karizmatični Portugalec odgovoril: "Z odvzemom točk, seveda."
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.