Barca znova na kolenih: Müller in Lewandowski zrežirala visoko zmago Bayerna

Barcelona, 14. 09. 2021 20.28 |

Milan Doknić, Marko Gašparin
177

Nogometaši Bayerna so na prvi tekmi skupinskega dela Lige prvakov na Camp Nouu premagali zasedbo Barcelone s 3:0. Mrežo domače zasedbe je načel Thomas Müller, usodo Kataloncev pa je zapečatil Robert Lewandowski v drugem polčasu z dvema zadetkoma.

V 11. minuti je na robu kazenskega prostora padel Robert Lewandowski, toda piščalka glavnega sodnika tekme Michaela Oliverja je kljub protestom Bayernovih nogometašev ostala nema. Le minuto pozneje je sledila hitra akcija Barcelone, kjer je nova moč v napadu Kataloncev Luuk de Jong – debi za Barcelono – dobil uporabno žogo, toda pravi čas je izbil münchenski branilec Benjamin Pavard, sodniki pa so kasneje dosodili tudi prepovedani položaj. V 15. minuti je z leve strani podal še Jordi Alba, Sergi Robero je sprožil z levico, toda žoga je romala prek Bayernovih vrat. Štiri minute pozneje pa je imel Bayern, ki ga je prvič v Ligi prvakov vodil komaj 34-letni trener Julian Nagelsmann, izjemno lepo priložnost, da bi povedel, toda na mestu je bil pripravljeni čuvaj mreže katalonske zasedbe Marc-Andre ter Stegen. Nemec je zaustavil poskus rojaka Leroya Saneja, ki je z levico poskusil z leve strani z roba kazenskega prostora. V 27. minuti so Bavarci izpeljali novo nevarno akcijo, Thomas Müller je nesebično podal do mladeniča Jamala Musiale, a je eden od branilcev blaugrane njegov poskus uspel blokirati s telesom. V 34. minuti pa so se do vodilnega zadetka dokopali Bavarci: Müller je sprožil z velike razdalje, žoga se je odbila od hrbta Erica Garcie in presenetila Ter Stegna, ki je krenil v napačno smer. Bayern je tako s precej sreče povedel z 1:0. To je bil še sedmi zadetek Müllerja na šestih tekmah proti Barceloni. Ni kaj, pravcati strup za blaugrano.

Na začetku drugega polčasa je sledil hiter poskus kapetana Sergia Busquetsa, z levico je z natančnim strelom poskusil z razdalje, a je spretno reagiral Müller, ki je žogo odbil v kot. Še lepšo priložnost je nato v 52. minuti na drugi strani imel Sane, toda tokrat se je z imenitno obrambo izkazal Ter Stegen. Bayern je terensko premoč v drugem polčasu kronal v 56. minuti, ko je odbitek po odličnem strelu Musiale v nebranjeno mrežo z levico pospravil Robert Lewandowski. Bayern je povedel z 2:0, do tega trenutka pa Barcelona še ni imela strela v okvir vrat.

Ob zaostanku za dva zadetka se je trener blaugrane Ronald Koeman odločil za osvežitev ekipe, na teren je poslal mlada Yusufa Demirja in Gavija ter Philippa Coutinha in Oscarja Minguezo. V 74. minuti je nizozemski strateg v igro poslal še 17-letnega Alejandra Baldeja. S tem je že pokazal, kakšno usmeritev je Barcelona ob tej krizi, ki je nastopila ob koronavirusni pandemiji, ubrala Barcelona. V 85. minuti pa je se je osmešila obramba Barcelone, potem ko je sprva vratnico zadel Serge Gnabry, odbitek je znova romal natanko na nogo izkušenega Lewandowskega, ki je nato osmešil Gerarda Piqueja, in povišal vodstvo nemške zasedbe na 3:0. To je bil tudi končni izid tekme.

Liga prvakov, 1. krog skupinskega dela, Camp Nou:
Barcelona - Bayern 0:3 (0:1)
Müller 34., Lewandowski 56., 85.

Začetni postavi:
Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto (Demir/59.), Araújo, Piqué, Eric García (Mingueza/66.), Alba (Balde/74.); Busquets (Gavi/69.), De Jong (Coutinho/67.), Pedri; Luuk de Jong in Memphis.

Bayern: Neuer; Pavard, Süle (Stanišić/82.), Upamecano, Davies; Kimmich, Goretzka; Musiala, Müller (Sabitzer/82.), Sané (Coman/85.) in Lewandowski.

Statistika tekme med Barcelono in Bayernom
Statistika tekme med Barcelono in Bayernom FOTO: Sofascore.com

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.54

Hvala za vašo pozornost in lep pozdrav

Prepričljiva zmaga Bavarcev je zaključila odličen prvi dan nove sezone Lige prvakov.