Mura do zmage v Skopju in ugodnega izhodišča pred povratno tekmo

Skopje, 06. 07. 2021 21.50 |

M.G., STA
6

Slovenski nogometni prvaki iz Murske Sobote so na stadionu Tošeta Proeskega v Skopju premagali Škendijo z 1:0. Edini gol na tekmi je v 28. minuti iz enajstmetrovke dosegel Luka Bobičanec. Povratna tekma bo v torek, 13. julija, v Murski Soboti.

V prvi polovici prvega polčasa so bili slovenski nogometaši boljši, pripravili so si še nekaj polpriložnosti. V sedmi minuti so imeli prosti strel, a je žoga zadela živi zid.

Domači so pozneje počasi vzpostavili ravnotežje, nekajkrat je posredoval tudi vratar Matko Obradović. V 27. minuti so spet imeli priložnost gostje, po posredovanju Jana Krivaka, ki je vlekel za dres Cipota, pa je sodnik pokazal na enajstmetrovko. Izkoristil jo je Luka Bobičanec in tako poskrbel za vodstvo Mure.

Kazalo je, da bo to zdržalo do odmora, a prav ob koncu so imeli domači priložnost za izenačenje. Pred tem so sicer v 35. minuti že zatresli mrežo, a iz akcije, pri kateri je sodnik še pred strelom zapiskal prekršek za Škendijo. Ob koncu polčasa pa je kljub odločnim protestom igralcev Mure ob posredovanju Matica Maruška nad Ljupčejem Dorievom, da ni šlo za enajstmetrovko, tudi na drugi strani igrišča pokazal na belo točko. Toda Besrat Ibraimi je streljal mimo vrat.

Nadaljevanje je bilo podobno. Gostje so pritisnili na začetku, v 50. minuti je Cipot lepo zaposlil Klepača, ki pa ni bil dovolj spreten z desetih metrov. Pozneje pa so spet pritisnili domači. Najprej Mevlan Murati, potem še Ibraimi, a je bil obakrat na mestu Obradović. Mura je v 80. minuti sicer zadela še drugič, potem ko je Klemen Pucko preigral vratarja, toda ob podaji je bil v prepovedanem položaju.

Mura je dobila prvo tekmo.
Mura je dobila prvo tekmo. FOTO: Miro Majcen

V končnico so tako slovenski prvaki prinesli minimalno vodstvo, makedonski pa so bili najbližje izenačenju že v sodnikovem dodatku. Takrat je najprej močno streljal Kamer Qaka z 20 metrov, žogo je vratar Mure odbil v kot, po kotu pa je do novega nevarnega strela prišel še Egzon Bejtulai, še enkrat pa je odlično posredoval Obradović. Povratna tekma bo v torek, 13. julija, na stadionu Fazanerija v Murski Soboti.
Škendija - Mura 0:1 (0:1)