Mura na povratni tekmi razbila Škendijo s 5:0

Murska Sobota, 13. 07. 2021 22.31 |

Igralci Mure, aktualni državni prvaki, so na povratnem obračunu 1. kroga kvalifikacij za Ligo prvakov na domači Fazaneriji premagali prvaka Severne Makedonije, Škendijo, z rezultatom 5:0. Prva tekma se je pri gostiteljih končala z rezultatom 1:0 za črno-bele. Nogometaši so se tako zanesljivo prebili v 2. krog kvalifikacij.

Murskosoboška Mura se je minuli torek iz makedonske prestolnice vrnila z minimalno rezultatsko prednostjo. Mura je z enajstmetrovko Luke Bobičanca premagala Škendijo, soboško vodstvo pa je z nekaj posredovanji ob koncu tekme ohranil Matko Obradović, ki je zabeležil kar osem obramb.

Tokrat so na domačem terenu in pred domačimi navijači goli kar deževali. V 25. minuti srečanja je za vodstvo 1:0 poskrbel ravno Luka Bobičanec. Vodstvo je nato podvojil Nino Kouter. V 10. minuti drugega polčasa je v spodnji desni kot zadel Mihael Klepač. V 64. minuti srečanja je za veliko vodstvo 4:0 poskrbel Žiga Kous, v 87. minuti pa je ponovno zadel Klepač ter tako zaključil pravi festival zadetkov.

Drugi kvalifikacijski krog bo 20./21. ter 27./28. julija, tekmec Sobočanov pa bo boljši iz dvoboja med bolgarskim prvakom Ludogorcem in beloruskim Šahtjorjem Soligorskom.

Potek srečanja

Mura je tekmo začela preudarno, hkrati pa je hitro pokazala odločnost v (pol)protinapadih, iz katerih je prišla do kar nekaj priložnosti, a bila v začetku precej nenatančna. V šesti minuti je Kai Cipot iztržil le kot, v 20. je isti igralec s štirih metrov streljal čez gol, v osmi je Luka Bobičanec prešibko streljal z 20 metrov, isti igralec pa je pet minut pozneje grdo zgrešil še s povsem odprtim strelom s 14 metrov. Dotlej so tudi Makedonci nanizali nekaj nevarnih akcij, sprva so jih Sobočani pravočasno blokirali, v 15. in 16. minuti pa je najprej Ljupče Doriev le za malo zgrešil s strelom z leve strani, nato pa je strel Armenda Alimija ustavil Matko Obradović.

V 25. minuti pa veselje za črno-bele. Bobičanec se je odločil za strel z roba kazenskega prostora malce z leve strani, žoga pa se je po močnem strelu od nasprotne vratnice odbila za hrbet Kostadina Zahova. Ob dodatnem prostoru, ki so ga z napadalnejšo igro puščali gosti, so imeli domači še nekaj polpriložnosti, že v drugi minuti sodniškega dodatka pa so podvojili prednost, potem ko je z leve strani iz bližine zadel Nino Kouter, potem ko je žoga zadela tako prečko kot vratnico. Takrat pa so imeli izbranci Anteja Šimundže že igralca več na igrišču, saj je bil v 42. minuti po dveh rumenih kartonih izključen Jan Krivak.

Številčno prednost so po odločnem začetku drugega polčasa domači znova unovčili v 54. minuti, ko je v osrčju kazenskega prostora do žoge prišel Mihael Klepač in nato z nizkim strelom ugnal Zahova. Manj natančen je bil Bobičanec v 61. minuti, ko je z roba kazenskega prostora žogo poslal čez gol, v 63. minuti so domači znova nevarno streljali, a brez uspeha, je bil pa v 64. uspešnejši Žiga Kous, ko je zadel s strelom s približno desetih metrov. V 67. minuti je Cipot meril malce premalo natančno, sedem minut pozneje je Staniša Mandić s strelom z glavo zadel vratnico, ob povsem nemočnih gostih pa je sledilo še nekaj akcij črno-belih, v 87. minuti pa je Klepač dosegel še svoj drugi gol na tekmi, ko je v prazno mrežo poslal žogo z desne strani, potem ko je Zahov žogo izbil prav do njega.

"Zaslužili smo si napredovanje. Na prvi tekmi smo bili enakovredni, na drugi pa ves čas prevladovali. Na prvi tekmi še nismo bili pravi, pred našimi navijači pa smo pokazali, kaj znamo. Če bomo tako nadaljevali, ne bo težav," je po tekmi povedal Bobičanec.