Mariborčani z novo visoko zmago odpihnili Triglav, Mura z zmago na tretje mesto

Murska Sobota, 10. 11. 2018 16.37 |

V 16. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se na Fazaneriji pomerili moštvi Mure in Gorice. Minimalne zmage z 1:0 pa so se veselili domačini, ki so tako skočili celo na tretje mesto na prvenstveni razpredelnici. Zmage so se razveselili tudi vodilni Mariboračni, ki so s 4:1 odpravili Triglav. Dva gola je dosegel Marcos Tavares.

Marcos Tavares je dosegel že 145. golov v slovenske državnem prvenstvu. S tem dosežkom je seveda najboljši strelec v zgodovini tekmovanja. FOTO: Damjan Žibert

Mariborčani so na prvi medsebojni tekmi sezone v Kranju zmagali s 5:1, tokrat pa so bili podobno učinkoviti. Mariborčani, ki so igrali brez kaznovanega Dina Hotića ter poškodovanih Luke Uskokovića, Denisa Šmeja in Martina Milca, tako zanesljivo ostajajo na prvem mestu, Gorenjci pa po devetem porazu vsaj začasno zasedajo osmo mesto. Kranjčani so v prvem polčasu že uvodoma pokazali, da bi kaj lahko poskrbeli za kakšno neprijetnost za domače nogometaše. To jim je uspelo v 26. minuti, ko je Tilen Mlakar sprožil z leve strani kazenskega prostora in z diagonalnim strelom ob slabem posredovanju Jasmina Handanovića poskrbel za vodstvo gostov.

Domači so imeli kmalu nekaj priložnosti za izenačenje, do katerega pa so naposled prišli v 35. minuti, ko je po samostojni akciji in prodoru zadel izkušeni Marcos Tavares z dobrih 20 metrov. To je bil že njegov 144. gol v slovenski prvi ligi in četrti v sezoni. V uvodu drugega polčasa je bila Maribor precej boljši in konkretnejši tekmec, enega nevarnejših strelov pa je v 54. minuti sprožil Jasmin Mešanović z roba kazenskega prostora, toda žogo je poslal mimo cilja.

Svojo premoč je Maribor kronal v 56. minuti, ko je Denis Klinar sam stekel proti kazenskemu prostoru gostov, malo z desne strani podal žogo v sredino do Luke Zahovića, ta pa je nato iz bližine dosegel svoj sedmi zadetek sezone. Štiri minute pozneje so Štajerci še povečali vodstvo, potem ko je Felipe Santos s preigravanjem prišel do strela s 15 metrov in žogo z nizkim strelom od vratnice spravil v mrežo. Zanj je bil to drugi zadetek v tej ligaški sezoni. V 67. minuti so imeli gosti na voljo najstrožjo kazen, ko je Ermin Alić igral z roko. Z bele točke je streljal Tavares, Darjan Curanović je strel obranil, a je do žoge spet prišel Tavares in jo iz bližine potisnil v mrežo za svoj 145. prvoligaški zadetek. V 73. minuti je od daleč na drugi strani premalo natančno meril David Tijanić (pozneje je poskusil še enkrat, a je Handanović obranil), le malce zatem pa je v kazenskem prostoru do neoviranega strela prišel Zahović, a žogo poslal malo mimo vratnice. To je bila tudi zadnja nevarna akcija tekme.

Goričani so z minimalnih 1:0 izgubili na Fazaneriji.
Goričani so z minimalnih 1:0 izgubili na Fazaneriji. FOTO: Aljoša Kravanja

Prva tekma med tema dvema tekmecema v tej sezoni se je končala z 2:2. Gledalci tokrat niso videli toliko zadetkov, so pa spremljali izenačeno predstavo, v kateri je na koncu glavna vloga pripadla Roku Sirku, najboljšemu strelcu lige. Prav njegov zadetek je pomenil šesto zmago za Muro in skok na tretje mesto prvenstvene lestvice, ki ga je doslej držala prav Gorica. Obe ekipi imata sicer po 22 točk.

Gledalci so v prvem polčasu dolgo čakali na kakšno nevarnejšo akcijo, šele v 34. minuti je domači napadalec Rok Sirk prišel do strela s približno desetih metrov, Grega Sorčan pa ni imel večjih težav s krotenjem žoge. V 43. minuti je najprej z desne strani močno sprožil Nino Kouter, goriški vratar pa je žogo odbil v kot. Z desne strani ga je nato izvedel Klemen Šturm, Sirk pa je najvišje skočil in z glavo zadel za 1:0. Sirk je zdaj z desetimi zadetki sam na vrhu lestvice strelcev. Uvod drugega polčasa podobno kot prvi ni ponudil posebnega razburjenja, šele v 75. minuti je bilo malce vroče pred domačimi vrati, ko je po prostem strelu z glavo poskusil Žiga Lipušček, a bil le malce premalo natančen, tako kot tudi Bede Osuji, ki je v 78. minuti sprožil z roba kazenskega prostora.

Mura v drugem polčasu ni bila posebej nevarna (v 88. minuti je sicer Žan Karničnik prodrl v kazenski prostor, a na koncu je Sorčan posredoval), so pa izbranci Anteja Šimundže večinoma dobro opravljali naloge pri prekinjanju goriških akcij. Ena od izjem je bila tretja minuta sodniškega dodatka, ko je imel zadnjo priložnost za izenačenje Lipušček, ki pa je streljal prešibko in preveč po sredini gola.